Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

NEVŞEHİR’İN YENİ EMNİYET MÜDÜRÜ ALİ LOĞOĞLU

NEVŞEHİR’İN YENİ  EMNİYET MÜDÜRÜ ALİ LOĞOĞLU

Mehmet Artunay’ın yaş haddinden dolayı emekliye ayrılmasından sonra boşalan Nevşehir Emniyet Müdürlüğü görevine İçişleri Bakanlığı tarafından Konya’da Kaçakçılık ve Organize Sularla Mücaüdele Şube Müdürlüğü görevinde iken FETÖ’ye nefes aldırmayan Ali Loğoğlu atandı.

Ali Loğoğlu, göreve başlar başlamaz ilk olarak Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel’i makamında ziyaret etti.

Konya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü olarak görev yaptığı süreçte Konya sınırlarını aşan hain silahlı terör örgütü FETÖ ile başarılı operasyonları ile tanınan Ali Loğoğlu, 1971 yılında  Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde doğdu.

Loğoğlu , 995 yılında Polis Akademisinden mezun olduktan sonra  Konya İl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şubesinde başladı. İstihbarat şubelerinde uzun yıllar görev yapan Loğoğlu, FETÖ’nün devlet içerisinde aktif olduğu dönemde istihbarat şubesinden uzaklaştırıldı.

18 Aralık 2013 tarihinde yani 17 Aralık’tan 1 gün sonra Konya KOM Şube Müdürlüğüne atanarak tekrar etkin bir görev alan Ali Loğoğlu,  12 Ağustos 2019 tarihinde İstihbarat, KOM, Terör ve Siber Şubelerinden sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcılığı görevine getirildi.

En son İçişleri Bakanlığı İDAKOM Başkanlığı görevindeyken Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğüne atanan Ali Loğoğlu evli ve bir çocuk babası.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ