Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Avanos’ta 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 103. Yıldönümü, Coşkuyla Kutlandı

Avanos’ta 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 103. Yıldönümü, Coşkuyla Kutlandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 103. Yıldönümü, saat 10:00’ da Atatürk Anıtını önünde Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü çelengi sunumu ile Başladı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programı Atatürk Anıtına çelenk sunulmasının ardından, Cumhuriyetimizim kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Atatürk ve şehitlerimizin manevi huzurunda saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunması ile başladı. Hava muhalefeti sebebi ile kutlama programı Atatürk Spor Salonu’nda devam etti.

Atatürk Spor Salonunda düzenlenen kutlama programına; Kaymakam Olgun Öner Avanos Belediye Başkanı Celal Alper İbaş, Cumhuriyet Savcısı Fatih Vural, İlçe Emniyet Müdürü Rafet Tokgöz, İlçe Jandarma Bölük Komutanı J. Yzbş. İsmail Horzum, İlçe Milli Eğitim Müdürü Veli Sağır, daire amirleri, öğretmen, öğrenci ve vatandaşlarımızın yoğun katılımı oldu.

Burada  Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kerem Yılmaz tarafından günün anlam ve önemine dair konuşmanın yapılması ile başlayan kutlama programı, sonrasında şiireler okunması, zeybek oyun gösterisi, yöresel oyun gösterisi  ile devam etti.

Nevşehir Jakem Komutanlığı’na bağlı At ve Köpek Birliğince gösterilerin yapıldığı törende, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı şenlikleri kapsamında yapılan sportif yarışmalarda dereceye giren öğrencilere Kaymakam Olgun Öner ve protokol üyeleri tarafından ödüllerinin verilmesi ile son buldu.

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ