Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk Konferans için Nevşehir’deydi

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk Konferans için Nevşehir’deydi

img_1721

Ak Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde ‘Büyük Anadolu Aklı’ konulu konferans verdi.

Üniversitenin daveti üzerine konferans vermek için ilimize gelen Ak Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk ve kendisine eşlik eden Nevşehir Valisi İlhami Aktaş’ı, Rektör Prof. Dr. Filiz Kılıç karşıladı. Milletvekili Külünk’ü makamında ağırlayan Rektör Prof. Dr. Filiz Kılıç, kendilerine üniversite hakkında bilgi verdi.  Rektör Kılıç  ile istişarelerde bulunan Külünk, üniversitenin şeref defterine duygu ve düşüncelerini yazdı.

Külünk’ten ‘Büyük Anadolu Aklı’ Konulu Konferans

Ak Parti Milletvekili Metin Külünk, Rektör Kılıç’ı ziyaretlerinin ardından Büyük Anadolu Aklı’ konulu konferansını vermek üzere üniversitenin Kongre ve Kültür Merkezine geçti. Burada düzenlenen konferansa;  Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Rektör  Prof. Dr. Filiz Kılıç, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Davut Kılıç ve Prof. Dr. Mehmet Köçer,  Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Dursun Erdem, Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, Acıgöl Belediye Başkanı Ercan Ertaş, Yazıhöyük Belediye Başkanı Cengiz Çavdar, fakülte dekanları, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, üniversitemiz akademik ve idari personeli, öğrenciler ile davetliler katıldı.

Konuşmalarına Rektör Kılıç’a  üniversiteye davetlerinden dolayı teşekkürlerini sunarak başlayan Milletvekili Metin Külünk, “Nevşehir aslında Anadolu’nun anlaşılmasında sır şehirlerdendir. Hacı Bektaş Veli’yi anlarsak, Büyük Anadolu Aklı’yla neyin kastedildiğini daha iyi anlarız” diye başladı.

Külünk konuşmasında “Osmanlının çöküşü ile birlikte Batı Alemi dediğimiz ülkeler dünyayı yeniden tesis etme mücadelesine giriştiler. Bu amaç doğrultusunda son 150 yıldır insanlığa, hukuka, adalete, barışa zarar verdiler. Bugün baktığımızda İran, Suriye, Irak, Mısır gibi bir çok ülkede durumun içler acısı olduğunu görüyoruz. Bizler akıl galibiyetini keşfettiğimiz zaman, Büyük Anadolu Aklı ile insanlığın bizden beklediği adaleti, huzuru ve barış yeniden ortaya koymuş olacağız.  Yeni dünya düzenini kurmak isteyen akıl güçlerinin ateizm ve hristiyanizm temelli olduğunu görüyoruz. Sözde bu güçler kendileri dışında hiçbir yaşam ve anlayış tarzına tahammül dahi edemiyorlar.

Yeni Türkiye hedeflerimiz doğrultusunda akıl galibiyetini keşfedememiz halinde, fiziki galibiyetlerimizin hepsi kısa süreli olacaktır. Bugün Türk ve İslam ülkelerinin, bütün insanlığın tek umudu Türkiye’dir. Çünkü Türkler tarih boyunca yeryüzünün mümessil milleti ve devletlerinin kurucuları olmuşlardır” diye konuştu.

Milletvekili Metin Külünk’e konuşmalarının ardından teşekkür eden Rektör Prof. Dr. Filiz Kılıç ve Vali İlhami Aktaş birlikte plaket takdiminde bulundu. Rektör Kılıç daha sonra Milletvekili Külünk ve katılımcılara konferansın gerçekleştirildiği Kongre ve Kültür Merkezini gezdirerek bilgi verdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ