Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

AVANOS MÜFTÜLÜĞÜ’DE YAPAN A. CELALETTİN ALTUNKAYA ADANA’YA TAYİN OLDU

AVANOS MÜFTÜLÜĞÜ’DE YAPAN A. CELALETTİN ALTUNKAYA ADANA’YA TAYİN OLDU

altunkaya

Nevşehir Müftü Yardımcısı iken, 21.04.2016 tarihinde Adana Müftü Yardımcılığı’na atanan A. Celalettin Altunkaya, Nevşehir’den ayrıldı.

Tayininin Adana Müftü Yardımcılığına çıkması nedeniyle İl Müftülüğü organizesinde onuruna veda yemeği düzenlendi.

05.05.2016 tarihinde düzenlenen veda yemeğine Vali Yardımcısı Mustafa Ünaldı, İl Müftüsü Yakup Öztürk, Nevşehir Gümrük ve Ticaret İl Müdürü Ahmet Taygurt, Avanos Nüfus Müdürü İbrahim Ertürk, İl Müftü Yardımcıları, Acıgöl İlçe Müftüsü Muharrem Evirgen, Avanos İlçe Müftüsü Mehmet Fidan, Derinkuyu İlçe Müftüsü Ramazan Gökmen, Gülşehir İlçe Müftüsü ve Hacıbektaş İlçe Müftü Vekili Nuh Arslan, Kozaklı İlçe Müftüsü Rahmi Yiğit, Ürgüp İlçe Müftüsü A. Muhammed Çınar,  İl Müftülüğü personeli ve İlçe Müftülük personeli katıldı.

Yemekle başlayan program Müftü Yardımcısı Nazım Haksever’in duasıyla devam etti.

Konuşmaların en zoru veda konuşmasıdır diyerek, kısa bir konuşma yapan İl Müftüsü Yakup Öztürk; “Uzun yılardan beri Avanos İlçe Müftülüğü yapmış, Nevşehir Müftü Yardımcılığı yapmış ve birçok hizmetleri başarı ile tamamlamıştır. Buradaki performansı ve başarıyı Adana’da da devam ettireceğine inanıyorum.

Müftülüğümüzün hizmetlerine ve bizlere çok katkısı oldu. Yapmış olduğu hizmetlerinden dolayı şahsım, personelim ve Nevşehirliler adına kendisine teşekkür ediyor ve yeni görevinde başarılar diliyorum” dedi.

Müftü Yardımcısı Ahmet Celalettin Altunkaya’da kısa bir konuşma yaprak, Nevşehir’de beş yıl Müftü Yardımcılığı görevini yaptığını ve bu zaman içerisinde çok güzel bir ortamda, uyum içerisinde çalışmaktan zevk aldığını dile getirdi ve herkesle vedalaşarak helalleşti.

Günün hatırası ve Nevşehir hatırası olarak, İl Müftülüğü tarafından hazırlanan yöreye ait el işlemeli çini tabağı Vali Yardımcısı Mustafa Ünaldı Müftü Yardımcısı A. Celalettin Altunkaya’ya takdim ederken, İl Müftüsü Yakup Öztürk de Plaket takdim etti.

Takdimlerin ardından çekilen hatıra fotoğrafı ile program sona erdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ