Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Avanos Kaymakamı Olgun Öner, İlköğretim Haftası kutlama programına katıldı.

Avanos Kaymakamı  Olgun Öner, İlköğretim Haftası kutlama programına katıldı.

Avanos Kaymakamı  Olgun Öner, Alaettin İlkokulu’nda düzenlen 2021-2022 Eğitim Öğretim yılı İlköğretim Haftası kutlama programına katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda İlköğretim Haftası nedeniyle konuşma yapan Kaymakam  Olgun Öner; “Ülkemizde yaklaşık 1,5 yıldır covid-19 salgını nedeniyle eğitim-öğretimde yüz yüze eğitime çok sık ara verildi, uzun bir süre uzaktan eğitimle yavrularımızı eğitmeye çalıştık. Bu arada yeni bir model olduğu için hem çocuklarımız hem öğretmenlerimiz buna ayak uydurmada biraz zorluk yaşadılar. Şimdi bu geçen zamanda kaybettiğimiz eğitim yılında eksiklerimizi hızlı bir şekilde tamamlamamız lazım. Bu sene biraz yoğunlaştırılmış bir eğitimle karşı karşıya kalacağız. Anne ve babalar evlerde, öğretmenlerimiz ve okul yönetimimiz okullarda, bizlerde eğitimin fiziki şartlarını ve niteliğini artırmak için canla başla çalışacağız. El ele vereceğiz ve eğitim kalitesini yükseltip çok çalışacağız ve ülkemizi Atatürk’ün ifade ettiği gibi muasır medeniyetler seviyesine çıkaracağız.” Dedi. Ayrıca 2021-2022 eğitim öğretim yılının ilçemize çocuklarımıza, ülkemizde hayırlar getirmesini temennisinde bulunan Kaymakamımız öğretmenlerimize ve öğrencilerimize başarılar diledi.

Program daha sonra öğrenciler tarafından müzik etkinlikleri ve günle ilgili şiirlerin okunması ile devam etti.

Programda hayırsever vatandaşımız destekleriyle yapılan müzik ve drama sınıfının açılışı da yapıldı. Ayrıca desteklerinden dolayı hayırsever vatandaşımıza Kaymakamımız Sayın Olgun Öner tarafından plaket takdim edildi.

Alaettin İlkokulu’nda düzenlenen kutlama programına Kaymakam Olgun Öner, Avanos Belediye Başkanı Celal Alper İbaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Örtlek, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ