Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Avanos Kaymakamı Olgun Öner 10 Ocak İdareciler Günü Mesajı Yayınladı

Avanos Kaymakamı  Olgun Öner  10 Ocak İdareciler Günü Mesajı Yayınladı

Avanos Kaymakamı Olgun Öner 10 Ocak İdareciler Günü Mesajı Yayınladı

Kaymakam ÖNER Mesajında;

10 Ocak 1971 yılında Mülki İdare Amirleri sınıfının ihdası ile yapılan ilk Mesleki Toplantı başlangıç kabul edilerek,  Türk İdareciler Derneği tarafından 1978 yılı Genel Kurulunda 10 Ocak tarihi, “İdareciler Günü” olarak kabul edilmiştir.

Mülkî İdare Amirleri, İlçelerde Cumhurbaşkanını temsil etmektedirler. Bu vasıfları sebebiyle, milletimizin huzuru ve refahı için üstün vazife şuuruyla çalışan, ülkemizin gelişmesinde, standartlarının yükseltilmesinde büyük emeği bulunan insanlardır. Bu sıfatları ile Türkiye Cumhuriyeti ve onun temel değerlerinin yılmaz bekçileri olarak, memleketin her köşesinde, kendilerine verilen görevleri en iyi şekilde yapma gayreti içerisindedirler. Kendilerine verilen bu payenin farkında olarak,  önemli, kıymetli ve unutulmayacak hizmetlere imza atmışlar ve atmaktadırlar.

Yurdumuzun dört bir köşesinde Devletimizin bekası için üstün bir vazife bilinciyle fedakârca görev yapan tüm mülki idare amirlerimizin “ 10 Ocak İdareciler Günü”nü kutluyor, hayatlarını kaybeden ve görevi başında şehit düşen idarecilerimize Allah’tan rahmet, hayatta olanlara sağlık ve afiyetler diliyorum.

Olgun ÖNER

Avanos Kaymakamı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ