Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Avanos Geleneksel Halk Panayırı Başladı

Avanos Geleneksel Halk Panayırı Başladı

Avanos Belediyesi tarafından kültürel ve sanatsal etkinlikler kapsamında her yıl geleneksel olarak düzenlenen “Avanos Geleneksel Halk Panayırı” iki yıllık pandemi sürecinin ardından yeniden başladı.

29 Temmuz 2022 Cuma akşamı başlayan panayır etkinliğinde, Kızılırmak kenarı Asma Köprü yanında kurulan stantlarda el emeği hediyelik ürünler, takı, oyuncak ve yiyecek-içecek satışı yapılıyor.

29 Temmuz – 28 Ağustos 2022 tarihleri arasında cuma, cumartesi ve pazar günleri 19:30 – 24:00 saatlerinde beş hafta devam edecek olan panayır programı yöre halkı ve ziyaretçilerin ilgisine sunuluyor.

Panayır programının açılışını yapan Avanos Belediye Başkanı Celal Alper İbaş yaptığı açıklamada: “Pandemi kapsamındaki tedbirler sebebi ile iki yıllık bir ara vermek zorunda kaldığımız panayır programımızı, bu sene yeniden gerçekleştirmenin heyecanı ve mutluluğunu yaşıyoruz. Turizm faaliyetlerinin yanı sıra ilçe halkını da sosyal ve kültürel faaliyetlere doğrudan dâhil ederek; onların kendi üretimlerini sergiledikleri ve bu vesile ile de bir araya geldikleri, kaynaştıkları panayır programımızı önemsiyoruz. Halkımızın talebi ve desteği ile devamlılığını sağlıyoruz çünkü Avanosluların memnuniyeti bizleri de mutlu ediyor. Güzel ve keyifli bir etkinlik olmasını diliyor, herkesi sevgiyle selamlıyorum.” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ