ACIGÖL DAMAT İBRAHİM PAŞA ANADOLU LİSESİ’NİN eTWINNING BAŞARISI

ACIGÖL DAMAT İBRAHİM PAŞA ANADOLU LİSESİ’NİN eTWINNING BAŞARISI

Acıgöl Damat İbrahim Paşa Anadolu Lisesi, “Literate Forever” isimli yürüttüğü eTwinning Projesi ile eTwinning Kalite Etiketi almaya hak kazanmıştır.

 

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün bünyesinde kurulmuş olan Ulusal Destek Servisi tarafından yürütülmekte olan eTwinning Faaliyeti, Avrupa’da okulların internet ortamında proje ortaklıkları kurması, öğretmen eğitiminin yaygınlaştırılması, öğretmenler arası yenilikçi öğretim yöntem ve tekniklerinin paylaşılması, öğrenci ve öğretmenlerin bilişim teknolojilerini ve yabancı dili kullanma becerilerinin arttırılması amaçlarını taşımaktadır. Ülkemizde Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü eTwinning Türkiye Koordinatörlüğü tarafından yürütülen “eTwinning Avrupa Okul Ortaklıkları Programı” kapsamında Nevşehir’de Acıgöl Damat İbrahim Paşa Anadolu Lisesi “Literate Forever” isimli eTwinning projesinden kalite etiketi almaya hak kazanmıştır.

 

Okul Müdürü Zeynel KOLUTEK yaptığı açıklamada ‘‘eTwinning Avrupa Okul Ortaklıkları Programı kapsamında 2022-2023 eğitim-öğretim yılında ilk defa eTwinning kalite ödülü alan okulumuz, proje tabanlı eğitimi hayata geçirerek başarılı bir yıl geçirmiştir. Okulumuza hayırlı uğurlu olmasını diler, bu süreçte destek, katkı ve emeklerinden dolayı İngilizce Öğretmenleri Fitnat TAVACI’ya ve Şule YANAR’a ve okulumuz öğrencilerine çok teşekkür ederiz.’’ diyerek düşüncelerini dile getirdi.

 

Okulda yaptıkları eTwinning proje çalışmalarıyla Acıgöl Damat İbrahim Paşa Anadolu Lisesi’ne eTwinning Kalite Ödülü kazandıran İngilizce Öğretmeni Fitnat TAVACI’ya ve Şule YANAR’a plaket takdim edildi ve başarılarının devamı dilenerek, gayretlerinden dolayı teşekkür edildi.

 

Haber Merkezimiz olarak Nevşehir Acıgöl Damat İbrahim Paşa Anadolu Lisesi Okul Müdürü, Öğretmenleri ve Öğrencilerini kutluyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ