Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

3. Kapadokya Ürgüp Balon Festivali renkli görüntülere sahne oldu.

3. Kapadokya Ürgüp Balon Festivali renkli görüntülere sahne oldu.

Ürgüp Belediyesi tarafından bu yıl 3. düzenlenen Kapadokya Ürgüp Balon Festivali başladı.

Ürgüp Cumhuriyet Meydanında oluturulan de platformda Ürgüp Belediyesi Halk Oyunları ekipleri ve 160 kişilik Gürcistan Halk Dansları ekiplerinin gösterileri ile başlayan 3. Kapadokya Ürgüp Balon Festivali renkli görüntülere sahne oldu.

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel,AK Parti Nevşehir Milletvekili Yücel Menekşe,Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehduh Büyükkılıç,Ürgüp Kaymakamı Mehmet Maraşlı ve Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk’ün yanı sıra, bölgedeki balon firmalarının araçları ve turizmcilerden oluşturulan festival korteji ,festival alanına kadar yürüdü.

Vatandaşlar, festival kortejine sevgi gösterilerinde bulundu.

Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk, Kapadokya bölgesinin ekonomik,kültür ve sosyal alanda gelişimine ciddi katkılar  sağlayacağına inandıkları festivalin bölge tanıtımında da önemli bir rol oynayacağını kaydetti. Başkan Aktürk; ” Türkiye’ nin en havalı festivali diye adlandırdığımız  ve bölgemize gelen misafirlerin yaptığı en etkili aktivite olarak da bilinen sıcak hava balonunda 4 gün sürecek  balon festivalini düzenliyoruz.  24 balon firmasının  bize destek ve iştirak edeceği güzel bir dört gün geçireceğiz. Akşamları balon Night Glow show ve  sabahları da  balon uçuşlarıyla,  bölgede yoğun bir etkinlik ve katılım olsun istiyoruz. Festival ile bölgenin turizm zenginliğine katkı sunmasını bekliyoruz.Festivaller düzenlendiği  bölgenin ekonomik,  kültür ve sosyal bakımdan bir çok yeniliğe  katkı sunar. Dört gün boyunca da yoğun katılım var.Şu anda uçaklarda ve otellerde yer yok.Demekki   bazı şeyler doğru yapıldığında amaca ulaşıyor. ” diye konuştu.

Festival kapsamında  bu akşam sanatçı Ece Seçkin sahne alacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ