AVANOS AK PARTİ İLÇE BAŞKANLIĞI KUDÜS DAVAMIZDIR BASIN AÇIKLAMASINDA BULUNDU

AVANOS AK PARTİ İLÇE BAŞKANLIĞI KUDÜS DAVAMIZDIR BASIN AÇIKLAMASINDA BULUNDU

avanos ak parti (600 x 338)

Avanos AK Parti İlçe Başkanlığı tarafından Avanos Merkez Camii Önünde Cuma namazı sonrası ‘Kudüs Davamızdır’ basın açıklaması yapıldı
Avanos AK Parti İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen basın açıklamasında Ak Parti Avanos İlçe başkanı Ahmet Fatih KESAL , Özkonak Belediye Başkanı İlker YÜREKLİ, Çalış Belediye Başkanı Alpaslan ÖZER, Avanos Ak Parti İlçe Yönetimi ve Vatandaşların katılımı ile gerçekleştirildi.
AK Parti Avanos İlçe Başkanı Ahmet Fatih KESAL yaptığı basın açıklamasında ; “Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın hukuksuz Kudüs açıklaması, insanlık vicdanını yaralamış ve bölgemizdeki sorunları derinleştirmiştir. Cumhurbaşkanımızın kesin şekilde ilan ettiği üzere Kudüs, tüm Müslümanların kırmızı çizgisidir. Bu, bölgemizde barışı ve istikrarı tehdit etmeye yönelik bir adımdır. Alınan kararın, İsrail ve Filistin toplumları arasındaki husumeti arttırmaktan başka sonucu olmayacaktır. Asla kabul edilemez gördüğümüz bu karardan en kısa sürede dönülmelidir. İslam’ın sesini susturmak, kendi kurguları olan terör örgütlerini bahane ederek Müslümanların iradelerini esir etmek isteyenler, tarihte defalarca olduğu gibi yine hüsrana uğrayacaklardır. İslam’ın harem-i izzeti olan Kudüs’ü tacize teşebbüs edenler, Türküyle, Arabıyla, Kürdüyle tüm Müslümanlarda Selahaddin Eyyubi ruhunun dirilip karşılarına dikildiğini göreceklerdir. Türkiye’nin, İnsanlığın silueti olan Kudüs’ün mahremiyetine yönelik bu saldırı karşısında Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ortaya koyduğu güçlü tepkinin sonuna kadar arkasındayız. Dünyadaki tüm Müslümanların, İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olan Türkiye’nin çağrısına kulak vererek Kudüs’e sahip çıkacağına inanıyoruz. Diğer taraftan, Amerika Birleşik Devletleri’nin bu kararı, dünyada yaşanan adaletsizliğin yeni bir tezahürüdür. Bu hadise, Cumhurbaşkanımızın, küresel sistemin çarpıklıklarına ve adaletsizliklerine karşı uzun zamandır dile getirdiği “dünya 5’ten büyüktür” itirazının haklılığını teyit etmiştir. İslam’ın kalbine saplanmaya çalışılan bu hançere, ancak tüm Müslümanların iki elin parmaklarının kenetlenmesi gibi bütünleşmesiyle engel olabiliriz. Biz Müslümanlar olarak Kudüs davası ve ümmetin birliği için her türlü çabayı göstermeye, her türlü fedakarlıkta bulunmaya hazırız. Kudüs davasının sonuna kadar takipçisi olacağız” dedi.
İlçe Başkanı KESAL’ın Konuşması sonrası Amerika ve İsrail aleyhine slogan atıldı, Recep ÖZBEK Hocanın duasıyla basın açıklaması sona erdi.

Recep ÖZBABA

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ