Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

TÜRK EĞİTİM SEN; ORTA AVRUPA VE ÇANAKKALE’YE İKİ KÜLTÜR GEZİSİ DÜZENLİYOR.

TÜRK EĞİTİM SEN; ORTA AVRUPA VE ÇANAKKALE’YE İKİ KÜLTÜR GEZİSİ DÜZENLİYOR.

tesss

Türk Eğitim Sen Nevşehir şubesi her yıl düzenlediği gezi faaliyetlerine 2019 yılında da bir yurt içi bir de yurt dışı turu olmak üzere iki gezi organizasyonu ile devam edecektir. Geçen yıl yurt dışı gezisini Büyük Balkan Turu yapan Türk Eğitim Sen Nevşehir Şubesi Bu seneki gezisine Türk tarihinin önemli dönüm noktalarını oluşturan Orta Avrupa gezisi ile üyelerini buluşturmaya hazırlanıyor. Yurt İçi gezisi ise yine Türk tarihinin en önemli kahramanlığını simgeleyen Çanakkale Gezisi yapacaktır.

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şubesi Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin İYLİKLİ yaptığı açıklamada şu ifadelerde bulundu; geçen sene 43 üyemizin iştirak ettiği Ecdada Yolculuk Balkan Turumuzda keyifli anlar yaşadık. Bu senede 7 Gece 9 gün sürecek ecdat şehirlerine yolculuk yapacağız. Orta Avrupa’nın güzide şehirlerini göreceğiz. 1 Temmuz’da İstanbul’dan hareket edip, Belgrat (1Gece konaklama) -Budapeşte (1Gece Konaklama)-Estergon (1 Gece Konaklama)-Bratislava-Prag(2 Gece Konaklama)-Karlovy Vary-Cesky Krumlov-Viyana(1Gece Konaklama)-Belgrat(1 Gece Konaklama) Sofya üzerinden İstanbul’a 10 temmuzda dönüş yapacağız. Gezimiz sırasında Bulgaristan-Sıbistan-Macaristan-Slovakya-Çekya-Slovenya-Hırvatistan ve Avusturya’yı ziyaret edeceğiz. Yurt İçi Gezimiz ise Çanakkale-Bursa-Eskişehir’i kapsayan 2 gece 3 günlük bir program olacaktır. 19 Nisan’da Nevşehir’den hareket edip Çanakkale 1 gece konaklama, Bursa 1 gece konaklama ve Eskişehir turu ile gezimizi 22 Nisan’da Nevşehir’de tamamlayacağız.

Şube Başkanı Tayfur Urgenç; Türk Eğitim Sen Milli ve manevi değerleri ön planda tutarak yaptığı sendikacılık anlayışında çalışanların özlük ve mali haklarının iyileştirilmesi çalışmasının yanı sıra sosyal ve kültürel faaliyetlere de büyük önem vermektedir. Bu amaçla da çeşitli sosyal ve kültürel etkinlik düzenleyerek sendikacılık bağlamında bir farkındalık oluşturarak öncü sendika olmuştur. 2019 yılında sözleşmesini imzaladığımız 2 kültürel gezimize başta Türkiye Kamu-Sen ailesine mensup sendikalarımızın üyeleri olmak üzere tüm çalışanları davet ediyoruz. Geziye katılmak isteyen tüm çalışanlar Başkan yardımcımız Hasan Hüseyin İyilikli irtibat kurabilirler. Dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ