Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Vatan Partisi Nevşehir İl Örgütü 30 Ağutos Zafer Bayramı Mesajı

Vatan Partisi Nevşehir İl Örgütü 30 Ağutos Zafer Bayramı Mesajı

Bugün 30 Ağustos Zafer Bayramımızın (Başkomutan Meydan Savaşı) 99.yıl dönümüdür,  hepimize kutlu olsun. 15 Mayıs  1919  tarihinde, İngilizlerin de cesaretlendirmesi ile İzmir’i işgal eden Yunanlılar, Anadolu’da 3.5yıl boyunca  yaptıkları inanılmaz işgal, yağma ve zulümlerden sonra, 30 Ağustos Başkomutan Meydan Savaşında tam bir hezimete uğramış ve Zaferimizin ardından, 09 Eylül 1922 tarihinde  İzmir’de denize dökülerek “geldikleri gibi gitmişlerdir”. 26 Ağustos gece sabaha karşı, topların hücum marşı çalması ile başlayan ve üzerine destanlar yazılan Büyük Savaş, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini sarsılmaz kılan en büyük zaferimizdir. Mustafa Kemal Atatürk’ün üstün zeka, bilgi, stratejik kavrayış, vatan ve bağımsızlık sevdası ile yönetilen, kahraman Türk Askerinin canı ve kanı pahasına kazanılan Zafer, Türk Milleti’nin de en büyük gururudur.30 Ağustos Zaferi, dünyadaki bir çok mazlum ve ezilen ülkeye,  bağımsızlık yolunda örnek olmuş ve baş kaldırma cesareti vermiştir. 

   Mustafa Kemal ATATÜRK,5 Ağustos 1921tarihinde Başkomutan oluşunun ardından,7-8 Ağustos 1921 günü,  bir “Ulusal Yükümlülükler”( Tekalif-i Milliye) genelgesi yayınlayarak, Kurtuluş Savaşımızın yalnız ordularımızla değil, tüm ulusun bütün maddi varlık ve manevi güçlerinin birleştirilmesi ile kazanılabileceğini duyurmuş ve dayanışma çağrısı yapmıştır. Bu çağrı Milletimizde büyük bir karşılık bulmuş ve zafer, asker- sivil, kadın- erkek, genç-yaşlı tüm Ulusun zaferi olmuştur. 

       Tarihten hiç ders almayan  başta ABD olmak üzere Emperyalistler, bugün de bizden epey uzakta olan  başka ülkelerin, vatan savunması ve bağımsızlık  için verdikleri savaşlarla hak ettikleri dersleri  almakta ve işgal ettikleri ülkelerden (bütün dünyanın gözü önünde) geldikleri gibi kaçarak geri gitmektedirler.  

        Yaşasın 30 Ağustos Zafer Bayramımız ve bütün Milletimize kutlu olsun 

        Kamuoyuna selam ve saygıyla duyururuz.  30.08.2021 

                                                                               

 

                                                                                         Prof. Dr. Meliha ATALAY 

                                                                              Vatan Partisi Nevşehir İl Başkanı. 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ