Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Ürgüp’te Kur’an-ı Kerim Programı Gönülleri Fethetti

Ürgüp’te Kur’an-ı Kerim Programı Gönülleri Fethetti

Ürgüp Belediyesi tarafından mukaddes üç ayların başlangıcı sebebiyle Kur’an-ı Kerim tilavet programı düzenlendi.

Ürgüp Belediyesi Sabahat Toksöz Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa ulusal ve uluslar arası birincilikleri olan, Ayasofya, Çamlıca ve Selimiye gibi camilerde de görev yapmış hafızlar tarafından katılımcılara unutulmaz bir Kur’an ziyafeti sunuldu.

Programın açılış konuşmasını yapan Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk;

“Ömürden bir yıl daha geçti ama rahmet ve bereket mevsimi üç aylara kavuşmanın hazzı içerisindeyiz. Ruhen ve bedenen bu mevsimi en güzel şekilde yaşayacağız. 3 aylar rahmetin ayı, bereketin ayı, dayanışmanın ayı, kardeşliğin, kimsesizi, garibi, öksüzü kollama ayı. İdrak edeceğimiz üç aylarımız, tüm insanlığa hayır getirsin, huzur getirsin, bereket getirsin. Bizleri ramazan ayına kavuşturup, iftar sofralarında gönüllerde buluşacağımız günlere eriştirsin. İnşallah bayram sevinciyle taçlansın.”  Dedi.

Başkan Aktürk sözlerini  Barış Manço’nun öğüt niteliğinde olarak nitelendirdiği  sözleriyle tamamladı.

Yaz dostum, yoksul görsen besle kaymak bal ile,

Yaz dostum, garipleri giydir ipek şal ile,

Yaz dostum yoksul görsen sar kanadın kolunu,

Yaz dostum, kimse göçmez bu dünyadan mal ile.

Açılış konuşmasının ardından Ulusal ve Uluslar arası birincilikleri olan din görevlileri Alpcan Çelik, Mustafa Alphayta ve Hüseyin Akbulut, 1,5 saat boyunca Kur’an tilaveti, kaside ve ilahi dinletileri ile gönülleri fethetti.

Program sonunda Nevşehir İl Müftüsü Ahmet Celalettin ALTUNKAYA tarafından edilen duanın ardından Ürgüp Kaymakamı Mehmet Maraşlı, Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk tarafından misafir din görevlilerine çeşitli hediyeler takdim edildi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ