UMRE KAYITLARINDA SÖMESTİR PROGRAMLARINA YOĞUN İLGİ

UMRE KAYITLARINDA SÖMESTİR PROGRAMLARINA YOĞUN İLGİ

kabe

Yarıyıl tatilinin yaklaşmasıyla birlikte vatandaşlar sömestir dönemi umre turlarına yoğun ilgi gösteriyor. Aylar öncesinden yapılan ön kayıtlar ile birçok turun kontenjanı şimdiden dolmuş durumda.

Yeni eğitim ve öğretim yılı birinci dönemi 17 Ocak 2020 Cuma günü sona erecek. Öğrenciler yarıyıl tatilini heyecanla beklerken, umreye gitmek isteyen veliler ise 14 günlük sömestir tatilini fırsat bilerek tur şirketlerinin kapısını çalıyor.

Hizmet içerikleri ve konaklama koşullarına göre yarıyıl tatiline yönelik umre fiyatları ekonomik kategoride 850 USD’den başlarken lüks kategoride bu fiyatlar 2 bin 500 USD’ye kadar çıkabiliyor. Sömestirde umre yapmak isteyen ancak henüz kayıt yaptırmayan vatandaşların acele etmesi gerektiğini belirten Semerşah Grup Genel Müdürü İbrahim Demir, “Sömestir umresi her yıl yoğun ilgi gören bir umre. Çoğunlukla kontenjanlar turun satışa çıkmasıyla birlikte birkaç gün içerisinde doluyor. Yarıyıl döneminde umre yapmak isteyen ailelerin kayıtlarını şu andan itibaren daha fazla geciktirmemeleri gerekir. Aksi durumda yer bulamayabilirler. “ diye konuştu.

Hac Döneminin Yaz Aylarına Denk Gelmesi Sömestir’e İlgiyi Arttırıyor

Acenteler açısında 2019-2020 umre sezonun durağan başladığını kaydeden Demir, sömestir turlarının sektörü az da olsa hareketlendirdiğine dikkat çekiyor.

Hac mevsiminin son yıllarda yaz aylarına denk gelmesi nedeniyle öğrencili ailelerin sömestir turlarına olan ilgilerinin arttığına dikkat çeken Demir, “Son yıllarda hac mevsimi yaz aylarına denk geliyor. Birkaç yıl daha böyle devam edecek. Hac mevsiminde umre yapılmaması nedeniyle öğrencili aileler yaz tatili döneminde umre yapamıyor. Bu nedenle sömestir turlarını daha fazla tercih etme eğilimi gösteriyorlar. Bu da sömestir turlarının gelen ek vergilere rağmen erkenden dolmasını sağlıyor. Sömestir umresi düşünen ailelerin zaman kaybetmeden kayıtlarını yaptırmaları gerekiyor.” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ