Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

TÜRK EĞİTİM SEN’Lİ KADIN ÜYELER TOPUZLU HAN’DA KAHVALTIDA BULUŞTU.

TÜRK EĞİTİM SEN’Lİ KADIN ÜYELER TOPUZLU HAN’DA KAHVALTIDA BULUŞTU.

Türk Eğitim Sen Nevşehir şubesi Kadın Komisyon başkanlığınca organize edilen 8 Mart Dünya Kadınlar günü etkinliğinde Türk Eğitim Sen’li Kadın eğitim çalışanları “Bugünü Kendime Ayırdım.” etkinliğinde Topuzlu Han’da pazar sabah kahvaltısında buluştu.

 

Programın sunuculuğunu Zeynep Gömbel’in yaptığı etkinlikte TES. Şube başkanı Tayfur Urgenç, katılımlarından dolayı tüm eğitim çalışanlarına ve organizasyonu planlayan kadın komisyon yönetimine teşekkür ederek kadın çalışanların Dünya Kadınlar Gününü kutladı. Başkan Urgenç; kadın çalışanlarına hitaben kadın hem merhametli hem meydan okuyandır. Kadın fedakârdır, cefakârdır, mücadeleden vazgeçmez, hem iş hayatında hem de sosyal hayatta var gücüyle çalışır. Türk tarihi, Türk kadınının kahramanlık hikâyeleri ile bezenmiştir. Sizler bizim kahramanlarımızsınız. Bu anlamda sendikal mücadelemize verdiğiniz destekte bizleri daha güçlü kılmaktadır. Dedi.

 

Kadın Kom. bşk. Afet Özçam; hepinizi sevgi saygı ile selamlıyor hoş geldiniz diyoruz. Bugün, tarih boyunca hak ve özgürlükleri başta olmak üzere emeği için verdiği mücadeleler ile ciltler dolusu kitaplara sığmayan emekçi kadınların yani bizlerin günüdür. Biz Türk Eğitim Sen olarak elde ettiğimiz hakları sonuna kadar koruyup geliştirme inancımızla tüm kadınların bu anlamlı gününü kutluyoruz. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ” Ey kahraman Türk kadını sen yerde sürüklenmeye değil omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.” Sözü bizim için temel yaşam felsefesi olmalıdır. Dedi.

 

Yaklaşık 2 saat sohbet tadında süren pazar kahvaltısı sonunda yaşam koçu Fatma Neslihan Tanç’ta katılımcılara hitaben bir sunum gerçekleştirdi. Sohbet eşliğinde ve soru cevap şeklinde devam eden sunum 13.00’da sona erdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ