Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

TES NEVŞEHİR ŞUBESİ NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİ’NDE PROMOSYONUN GÜNCELLENMESİNİ SAĞLADI

TES NEVŞEHİR ŞUBESİ NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİ’NDE PROMOSYONUN GÜNCELLENMESİNİ SAĞLADI

Türkiye Kamu-Sen Başkanı Önder KAHVECİ’NİN 3 Ağustos 2022 de Türkiye’de ilk olarak yapmış olduğu ‘’Yaşanan gelişmeler karşısında, bankaların promosyon ödemelerini piyasa gerçekleri çerçevesinde yeniden belirlemesi zaruri hale gelmiştir.’’çağrısıyla Tes Nevşehir Şubesi olarak İl merkezimize, İlçelerimize ve Üniversitemize gerekli başvuruları yapmış ve sürecin içinde yer almıştık.

Nevşehir İl Merkezinde ise yapılan başarısız promosyon anlaşmasını süreç denilebilecek bir durum dahi oluşmamışken çalışanların talepleri doğrultusunda Tes Nevşehir Şubesi olarak yargıya taşımıştık.

Türk Eğitim Sen Nevü’de yetkili sendika olarak ve Üniversitemizde kurulan komisyon aracılığıyla Yapı Kredi Bankası ile 2021 Ekim imzalanan promosyon anlaşmasında 10.510 TL ye imza atmıştı. Gelişen ekonomik koşullar ve Üniversite personelimizin haklı talepleri doğrultusunda yapılan promosyon görüşmeleri sonucunda promosyonun güncellenmesine karar verilmiştir. Tes Nevşehir Şubesi olarak süreç titizlikle ve ısrarla sürdürülmüş ve şu ana kadar Türkiye’deki geri ödemesiz şekilde alınan en yüksek anlaşmalardan birine Yapı Kredi Bankasıyla imza atılmıştır. Her personele 21000 TL nakit ödeme revizesi sağlanmıştır .

2021 Ekim ayında imzalanan promosyon anlaşmamız, 2022 Ocak ayında 10510 TL olarak personellerimizin hesabına geçmişti, yeni elde edilen 21000 TL’nin de hesaplara geçmesi durumunda toplamda promosyon tutarımız 31510 TL olmuştur.

Nevü’de yapılan promosyon güncellenmesinin özellikle mağduriyetin en çok yaşandığı Nevşehir Merkez’de de Eğitim Çalışanlarının lehine sonuçlandırılmasını bekliyor ve süreci Eğitim çalışanlarımız adına takip ediyoruz.

‘’Personellerimizin haklarının ve taleplerinin yerine getirilmesi için mücadelemizi sürdüreceğimizi belirtiriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ