Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

TDV Nevşehir Şubesi Kadın Kolları tarafından “Hayır Kermesi” açıldı..

TDV Nevşehir Şubesi Kadın Kolları tarafından “Hayır Kermesi” açıldı..
Nevşehir İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Nevşehir Şubesi Kadın Kolları tarafından “Hediyem Kitap Olsun,İhtiyaç sahibi ailelere destek, Bebek Bohçası, Evlilik Bohçası ve Kırtasiye yardımı’’ projelerine destek sağlamak amacıyla “Hayır Kermesi” düzenlendi..
Nevşehir İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Nevşehir Şubesi Kadın Kolları tarafından Nevşehir Gülbahçe Parkı Bereket AVM yanında “Hayır Kermesi” açıldı..
İl müftü yardımcısı Mahmut Taşyapan tarafından yapılan duanın ardından ‘’Hayır Kermesi’’nin açılışını yapan İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya, ” Toplumsal barış ve huzuru, toplumun dini, sosyal ve kültürel gelişimine yönelik her faaliyeti önemseyen Türkiye Diyanet Vakfı, yeryüzünde iyiliğin egemen olması amaç ve gayesi, ülkemizde ve yedi kıtada insanlığın hizmetinde bir vakıf olma hedefi ile hareket etmektedir. Bu vizyonundan hareketle, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğiyle, dini ve kültürel değerleri göz önünde bulundurularak muhataplarına okuma bilinci kazandırmak amacıyla açacağımız, Başkanlığımız ve TDV yayınlarının yer alacağı kütüphanelerin kitap ihtiyaçlarının karşılanmasına destek olmak amacıyla bu kermesi organize ettik. Kermesten elde edilecek gelirlerle aynı zamanda yürüttüğümüz diğer projelere de destek olacağız.
Bu vesileyle İl Müftülüğümüz ve TDV Nevşehir Şubesi Kadın Kolları iş birliğiyle Kur’an kursu öğretici ve öğrencileri kendi el emeği olan yemek ve tatlı türleri gönüllülük esasına göre yapmaktalar. Düzenlediğimiz kermese gerek yaptıkları yiyecek çeşitleri ve gerekse sundukları başka katkılarla destek veren Aile ve Dini Rehberlik Büromuz ile bütün Kur’an kursu öğreticilerimiz ve öğrencilerine can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Ayrıca kermesimize yoğun ilgi gösteren halkımıza da teşekkür ediyorum.” dedi.
TDV Nevşehir Şubesi Kadın Kolları tarafından düzenlenen ve 25-27 Ekim 2022 tarihleri arasında saat 17.00’ye kadar açık olacak ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği kermeste, Nevşehir’e ait yerel yemek çeşitleri, tatlı, pasta, börek gibi yiyecekler satışa sunulacak.
İyiliğe gönüllü ol şiarıyla düzenlediğimiz ‘’Hayır Kermesi’’ mize tüm Nevşehirli kardeşlerimiz hayırda yarışmaya davet ediyoruz..
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ