Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

TES BAŞKANI UĞUR’DAN TURAN DERNEĞİ GENEL BAŞKANINA PLAKET

TES BAŞKANI UĞUR’DAN TURAN DERNEĞİ GENEL BAŞKANINA PLAKET

DSC_0380

Genel Merkezi Kayseri’de olan ve yurt genelinde bir çok ilde Turan Evleri ile faaliyetini yürütmekte olan Turan Kültür Derneği’nin Kayseri’de düzenlemiş olduğu “3.Mezuniyet Programı ve Türk’çe Şiir Dinletisi”ne Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur’da katıldı.

Türk Cumhuriyetleri’nden Türkiye’ye üniversite okumaya gelen bir çok öğrencinin başta barınma ve eğitim hizmetleri olmak üzere bir çok ihtiyacını karşılayarak yurt genelinde faaliyetleri ile adını duyuran Turan Kültür Derneği’nin 3. Mezuniyet ve Türk’çe Şiir Dinletisi programına Şube Başkan Yardımcısı Nail Demirtaş ile katılan Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, Turan Coğrafyası’na hizmetlerinden ötürü Turan Derneği Genel Başkanı Ali İhsan Öztürk’e teşekkür plaketini program açılış konuşması ile takdim etti.

Plaket takdiminde konuşan Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, “Turan Kültür Derneği bünyesinde faaliyet gösteren Turan Evleri’nde yetişmiş ve yetişmekte olan gençlerimize göstermiş olduğunuz ilgi, alaka ve şefkatten ötürü teşekkür eder, Turan Coğrafyası’nda nice güzel hizmetlere imza atmanızı temenni ederiz. Tanrı Türk’e tar olsun, Turan eller var olsun” şeklinde konuştu.

Plaket takdiminden sonra Turan Derneği bünyesinde faaliyet gösteren Turan Evleri öğrencileri tarafından hazırlanan şiir dinletisini ilgiyle izleyen katılımcılar duygusal anlar yaşadı. Program sonunda katılımcıların sahneye daveti ile birlikte Turan sevdalı tüm katılımcılar hep birlikte marşlar söylemeyi de ihmal etmedi.

Programa Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi ile birlikte, Türk Eğitim-Sen Niğde, Hatay, Kahramanmaraş, Adıyaman, Yozgat Şube Başkan ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Erciyes Üniversitesi öğretim üyeleri ve Kayseri halkının da yoğun ilgi gösterdiği gözlemlendi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ