Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Şehit Öğretmen Özge Kılıç’ın İsmi Gazi Orta Okulu Sanat Sokağına verildi

Şehit Öğretmen Özge Kılıç’ın İsmi Gazi Orta Okulu Sanat Sokağına verildi

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Merkezdeki ortaokul ihtiyacını gidermek amacıyla 2021-2022 Eğitim Öğretim yılı ile birlikte eğitim hayatına başlayan Nevşehir Gazi Ortaokulunu ziyaret etti.

Vali Becel, ziyarette, Isparta’dan ilk görev yeri Erzurum’a gittiği sırada geçirdiği kazada hayatını kaybeden şehit öğretmen Özge Kılıç’ın isminin verildiği ve içerisinde matematik atölyesi, kütüphane, görsel sanatlar atölyesi ve müzik atölyesinin olduğu Sanat Sokağının açılışını gerçekleştirdi. Vali Becel, Gazi Ortaokulu ve sanat sokağının hayırlı olmasını temenni etti.

Nevşehir Milli Eğitim Müdürü Memet Polat’ın da katıldığı açılışta Vali Becel, içerisinde Matematik, Sanat ve Müzik Atölyesi ile kütüphanenin bulunduğu sokakta atölyeleri gezerek öğrencilerle sohbet etti.

Vali Becel, Müzik atölyesinde bir öğrenci tarafından söylenen Aşık Veysel’in ünlü türküsü ‘Uzun İnce Bir Yoldayım’ türküsüne eşlik etti.öğrenciye teşekkür etti.Vali Becel” Dün Neşet Ertaşın ölümünün 10 yılı yeni Neşet Ertaşlar Aşık Veysel Şatıroğlu gibi sanatçılar yetiştiğini söyledi.

Vali Becel daha sonra gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel; “ Öncelikle öğretmenimizi rahmetle saygı ile anmak istiyoruz. Öğretmen Özge Kılıç’ın İsmi Gazi Ortaokulunda oluşturulan Sanat Sokağı ’nda ebediyete kadar yaşayacak. Göreve başlamadan önce  Erzurum’a atanan  ancak geçirdiği trafik kazasında vefat eden Özge Kılıç’ ın ismini yaşatmak istedik, hem gönüllerde, hem duvarda,kalbimizde sonsuza kadar yaşayacak. “ dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ