Salomon Cappadocia Ultra-Trail®’in 10.yılında 5 STK için 580.402 TL tutarında bağış toplandı

Salomon Cappadocia Ultra-Trail®’in 10.yılında 5 STK için 580.402 TL tutarında bağış toplandı

omon Cappadocia Ultra-Trail®’in 10.yılında da adımlar iyilik için atıldı. Her yıl binlerce koşucuyu Kapadokya’nın büyülü atmosferinde buluşturan ve spor kültürünün yaygınlaşması adına değer yaratan Salomon Cappadocia Ultra-Trail®, Adım Adım ile birlikte iyilik peşinde koşmaya devam etti. Kapadokya’da 14-15 Ekim’de 71 ülkeden 2.434 koşucunun katıldığı Salomon Cappadocia Ultra-Trail®, 10.yılında da toplumsal değer yaratan projeler için kaynak üretmeye devam ederek, etki alanını genişletmeye devam ediyor.

Salomon Cappadocia Ultra-Trail®’in 10.yılında Adım Adım iş birliği ile 5 STK için 580.402 TL tutarında bağış toplandı

Argeus Travel & Events tarafından Salomon isim sponsorluğunda gerçekleştirilen Salomon Cappadocia Ultra-Trail® 2023’te 52 gönüllü koşucu ve 1.245 bağışçının katkıları ile 580.402 TL tutarında bağış toplandı. Toplanan bağışlarla 196 canlıya etki edildi.

2023 yılında sivil toplum kuruluşlarının projeleri için sportif faaliyetler aracılığıyla kaynak geliştirilmesine aracılık eden Adım Adım iş birliği ile Salomon Cappadocia Ultra-Trail® yardımseverlik koşusuna çeşitli projeleriyle birbirinden değerli 5 STK katılım sağladı. Salomon Cappadocia Ultra-Trail® 2023’te adımlar; İlgi Otizm Derneği, Koruncuk Vakfı, UNICEF, Tohumluk Sosyal Yardımlaşma Eğitim Kültür ve Sanat Vakfı ve Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı için atıldı.

Geç Kayıt Gelirleri, Türkiye Atletizm Vakfı “Genç Atletlere Destek” projesine aktarıldı

Masalsı atmosferinde İlham veren etkisi ile her yıl yeni koşuculara ev sahipliği yapan Salomon Cappadocia Ultra-Trail®, bu yıl ilk kez 16-18 yaş grubuna yer vererek patika koşuları deneyimini genç koşuculara yaymayı hedefledi. Dünyanın en iyi koşucularını ağırlayan Salomon Cappadocia Ultra-Trail® 2023 yılında da geç kayıt gelirlerini Türkiye Atletizm Eğitim ve Yardımlaşma Vakfı’nın “Genç Atletlere Destek” projesine aktardı.

Organizasyonun son gününde yüzlerce minik koşucunun katılımı ile düzenlenen Salcano Kapadokya Çocuk Koşusu’nda 30 çocuğa bisiklet hediye edildi.

Türkiye’nin en geniş katılımlı patika koşusu olarak kabul edilen Salomon Cappadocia Ultra-Trail® 2023 yılında da büyük bir destekçi ağı ile gerçekleştirildi. Argeus Travel & Events tarafından 10.kez düzenlenen etkinlik, dünya markası Salomon’un isim sponsorluğunda; Canon, Corendon, Garmin, Noss Group, Royal Balloon, ve Yunak Evleri Kapadokya Hotel co-sponsorluğunda gerçekleştirildi. Salomon Cappadocia Ultra-Trail® sosyal sorumluluk ortaklığını Adım Adım üstlendi. Ceysu, Pınar Protein, Pt-Acaademy, Salcano, Viewsonic, Eker ve Züber Lezzetler ise ürün ve hizmetleri ile etkinliğe destek verdiler.
T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı, T.C. Nevşehir Valiliği, Ürgüp Kaymakamlığı, Ürgüp Belediyesi ve Türkiye Atletizm Federasyonu da güçlü destekleri ile Salomon Cappadocia Ultra-Trail®’in yanında yer aldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ