Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Rektör Kılıç’tan, Sporcu Öğrenciler İpek Çidem ve Esra Yıldız’a Plaket

Rektör Kılıç’tan, Sporcu Öğrenciler İpek Çidem ve Esra Yıldız’a Plaket

rektor-kilic

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, sporcu üniversite öğrencilerinden 1’lik elde ederek altın madalya kazanan İpek Çidem ve 3.’lük derecesi elde ederek bronz madalya kazanan Esra Yıldız’ı plaketle ödüllendirdi.

Rektör  Prof. Dr. Filiz Kılıç, Üniversite Eğitim Fakültesi Beden Eğitim ve Spor Eğitimi Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Selçuk Akpınar, Antrenörler Recep Işık ve Nedim Baba ile üniversite Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Bölümü 2. sınıf öğrencilerinden İpek Çidem ve Esra Yıldız’ı makamında kabul etti.

Rektör  Kılıç, 22. Uluslararası Paris Taekwondo Turnuvasında 1’lik elde ederek altın madalya kazanan İpek Çidem ve Bulgaristan’ın Sofya kentinde düzenlenen Büyükler Avrupa Boks Şampiyonası’nda 3.’lük derecesi elde ederek bronz madalya kazanan Esra Yıldız’ı üniversitemiz, şehrimiz ve ülkemiz adına elde ettikleri başarından dolayı tebrik etti.

Ziyaretçiler ile bir süre görüşen Rektör Kılıç, “Eğitim ve öğretimin yanında siz birbirinden değerli öğrencilerimizin sporda elde ettikleri bu ve benzeri başarılar  bizleri de oldukça gururlandırıyor. Bugün elde etmiş olduğunuz bu başarılar sizlerin kendinize olan özgüveninizin ve çalışmalarınızın güzel bir sonucu. Geleceğimiz olan sizlere hayatınız boyunca nice başarılar diliyorum” dedi.

Öğrencilerin eğitimlerinin yanı sıra sporda da başarılar elde etmelerine öncü olan Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Beden Eğitim ve Spor Eğitimi Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Selçuk Akpınar, Antrenörler Recep Işık ve Nedim Baba’ya ayrıca teşekkür eden Rektörümüz, ziyaret sonunda İpek Çidem ve Esra Yıldız’ı plaket ile ödüllendirdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ