Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Rektör Aktekin: Üniversitemizin 15. Kuruluş Yıldönümü Kutlu Olsun

Rektör Aktekin: Üniversitemizin 15. Kuruluş Yıldönümü Kutlu Olsun

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin üniversitenin kuruluşunun 15. yılı dönümünü kutlayarak,  ‘Nice başarılı yıllar’ temennisinde bulundu.

Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin, 17 Mayıs 2007 yılında kurulan Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nin kuruluşunun 15. yılı dolasıyla yayınladığı mesajında, “Kuruluşunun 15. yılını kutladığımız üniversitemiz; sorumluluk bilinci yüksek  güçlü akademik kadrosu,  gelişmiş fiziki alt yapısı,  akademik, sosyal,  kültürel ve sportif alanlarda gerçekleştirdiği faaliyetleri ile şehrimize, bölgemize ve ülkemize değer üretme yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi yaklaşık 23 bin öğrencisi ile biri ana yerleşke olmak üzere toplam 8 farklı yerleşkede bilimsel faaliyetlerini; 10 fakülte, 9 meslek yüksekokulu, 1 yüksekokul, 4 enstitü, 18 araştırma ve uygulama merkezi ile sürdürmektedir. Nitelikli eğitim-öğretim faaliyetleri, gerçekleştirdiği ulusal ve uluslararası bilimsel çalışmaları ile; şehrimiz, bölgemiz ve ülkemizin kalkınma yolunda önemli başarılara imza atan Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi; kurumsal gelişimini ve hedeflerini her geçen gün artırmaktadır” dedi.

Üniversitenin kuruluşundan bugünlere gelmesinde destek ve emeği bulunanlara ise teşekkür eden Rektör Aktekin, “Kuruluşunun 15. Yıldönümü vesilesi ile üniversitemizin kuruluşu ve gelişimi için büyük destekleri bulunan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlarımız Prof. Dr. Yekta Saraç ve Prof. Dr. Erol Özvar’a, Merhum Valimiz Şinasi Kuş’a, Valilerimiz ve Milletvekillerimize, tüm kurum ve kuruluşlarımıza, çok saygıdeğer hayırseverlerimize, akademik ve idari personelimize, öğrencilerimize ve saygıdeğer Nevşehir halkına saygılar sunar; üniversitemizin 15. kuruluş yılının hayırlı olmasını dilerim.

Nice başarılı yıllara” diye kaydetti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ