Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

ÖZKONAK’TAN SURİYE’YE 2 TIR İNSANİ YARDIM GÖNDERİLDİ…

ÖZKONAK’TAN SURİYE’YE 2 TIR İNSANİ YARDIM GÖNDERİLDİ…
Nevşehir İl Müftülüğünce “Yolun İyilik Olsun” kampanyası kapsamında, Suriye’de ki ihtiyaç sahibi ailelere 2 tır insani yardım malzemesi ulaştırıldı.
Nevşehir İl Müftülüğünce “Yolun İyilik Olsun” kampanyası kapsamında, Suriye’nin Azez ve Cerablus bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerine 2 tır insani yardım malzemesi ulaştırıldı.
Yardım kampanyasına kentteki hayırseverlerin yoğun ilgi gösterdiğini belirten İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya, İhtiyaç sahibi ailelere, mazlumlara ve çocuklara yardım amacıyla bu kampanyayı düzenlediklerini söyledi.
Altunkaya, “Soğuk kış günlerinde çadırlarda yaşayan Azez ve Cerablus’daki kardeşlerimize yardımcı olabilmek amacıyla Avanos İlçemizden 2 tırdan oluşan yardım konvoyu hazırladık. Bu yardımlar içerisinde kuru gıda, erzak kolisi, kışlık giyecek ve kömür gibi bir ailenin temel ihtiyaçlarını derledik. Hayırseverlerimizin katkıları, meslektaşlarımızın gayretleri ile önümüzdeki günlerde inşallah yine yardım konvoyu göndereceğiz. Amacımız, yeryüzünde iyilik hâkim oluncaya, mazlum ve mağdur kalmayıncaya kadar iyilik hareketini geliştirmek ve yaymaktır.” dedi.
Müftü Altunkaya, yardım kampanyasına desteklerinden dolayı hayırsever Avanos ve Özkonak halkına, kampanyanın yürütülmesinde emeği geçen İlçe Müftüsü Harun Özkan başta olmak üzere Özkonak Kasabası Akşemsettin Camii İmam Hatibi İdris Güneç ve Hz. Ebubekir Camii İmam Hatibi Rüştü Kıvanç’a, ilçe ve beldede görev yapan tüm din görevlilerine teşekkür etti.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ