Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

KALABA KAZIM KARABEKİR ORTAOKULU BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ” E-TWİNNİNG PROJESİNDE SONA GELİNDİ

KALABA KAZIM KARABEKİR ORTAOKULU BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ”  E-TWİNNİNG PROJESİNDE SONA GELİNDİ

Kalaba Kazım Karabekir Ortaokulu Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmeni Meltem YALÇIN ’ ın ortak olduğu “Birlikte Daha Güçlüyüz” e-Twinning projesinde sona gelindi. Şubat ayında başlayan projeye Nevşehir, Burdur , İstanbul , Bursa ve Batman illerinden toplam 6 öğretmenin 31 öğrencisi katılmıştır. Projenin temel amacı  , salgın sürecinde evlere kapanan ve gittikçe yalnızlaşan çocukların psikolojik sağlamlıklarını arttırmak , bireysel olarak güçlü yanlarını fark ettirmek ve destek gruplarını öğrenip etkin olarak kullanmalarını sağlamaktır. Projede beklenen sonuçlar; öğrencilerin psikolojik sağlamlıklarının artması, güçlü yanlarını fark etmeleri, hobiler edinmeleri,  destek gruplarını fark etmeleri, Destek gruplarından yardım alabilecekleri konuları fark etmeleri , Web 2.0 araçlarını öğrenmeleri ve etkin kullanabilmeleri , anne-babaların da çocuklarının psikolojik sağlamlığının arttırılması hususunda neler yapabileceklerini fark etmelerini sağlamaktır.

Projedeki belirlenen hedeflere ulaşabilmek için psikolojik sağlamlık , destek gruplarından aile , kültür, akran , milli birlik , doğa-spor temalı çalışmalar yapılmıştır. Öğrencilerimiz çalışmalar kapsamında logo afiş tasarımı, masal yazımı resimlendirmesi, aile resim yapımı ve ürün tasarımı , gazete hazırlanması, doğa-spor etkinlikleri yapmışlardır. Proje kapsamında öğrencilerimiz karma gruplarla , bireysel olarak da katkı sağlamışlardır.

“AİLE” temalı öğrencilerle yapılan bireysel/grup çalışmaları/etkinlikleri sonunda öğrenciler bir E-SERGİ meydana getirdi. E-SERGİ’ye ulaşmak için linkine tıklayabilirsiniz : https://www.emaze.com/@AOTCILITL/birlikte-daha-glyz-e-sergi

“AKRAN” temalı öğrencilerle yapılan bireysel/grup çalışmaları/etkinlikleri sonunda öğrenciler kelime bulutu hazırladılar. “Akran” denince aklına kelimeleri yazdılar. Ulaşmak için linkine tıklayabilirsiniz.: https://www.mentimeter.com/s/32af2dfd9a397d061e52e3d990640d45/23c85d83badc
“KÜLTÜR” temalı öğrencilerle yapılan bireysel/grup çalışmaları/etkinlikleri sonunda öğrenciler bir masal kitabı yazdılar. Bu masalı okumak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz:

https://www.storyjumper.com/book/showframe/104068656/AZRANIN-MACERASI#page/1

 

“DOĞA-SPOR” temalı çalışmamızda öğrencilerimiz doğa ve spor temalı fotoğraflarını padletimize yüklemişlerdir. Ulaşmak için linkine tıklayabilirsiniz.:

https://padlet.com/meltem50500/ce5ugvamn842frko

 

 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ