Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Özden Hoca; Geleneği Bozmadı…

Özden Hoca; Geleneği Bozmadı…

OKU

 

Bilgi çağını yaşadığımız şu dönemde bilgiye hükmedemeyen, ondan yararlanamayan, bilgi üretmeyen ve geliştirmeyen milletler, bilgi toplumu olan milletlerin bazen direkt genellikle de dolaylı yönlerden (teknoloji vb.) sömürgesi olmaya devam edeceklerdir.

Nice kanlar akıtarak, canlar vererek bağımsızlık mücadelesi verdiğimiz topraklarda, keyfiyete maruz kalmış ve ruha işlememiş amellere mağlup olarak bilgiden uzaklaşmış, okumayan öğrenmeyen bir toplum haline gelmiş olmamız ne acıdır ki günümüzün en temel gizli sömürge sistemlerinden birisidir.

Birey olarak ne kadar az okursak bu gizli sömürü her geçen gün daha da derinleşip iliklerimize kadar nüfuz edecektir. Okumak sadece tavsiye ile değil imkanların sunulması, paylaşılması ile yeni bir dünya’nın zihinlerimizde oluşmasında katkıda bulunmaktan geçer.

Yeri geldiğinde ihtiyaç sahibi öğrencilerin okutulmasında, yeri geldiğinde Ülkemizde ve NEVŞEHİR’imizde kardeş okullar oluşturarak, yeri geldiğinde bir spor müsabakası ödül töreninde, yeri geldiğinde de karne dağıtımında, bu toplumun kalkınmasında kitabın, okumanın önemine dikkat çekmek için kampanyalar organize eden Doç. Dr. Özden Taşğın bu yılda geleneği bozmadı. Taşğın; Hz. Peygamberin BEDİR harbindeki tutsaklara göstermiş olduğu tavrı anlasak insanlık kurtulur dedi. Veyahut ilim sahibi, dervişlerin, alimlerin, bilginlerin okumak, kitap, eğitim ile ilgili görüşlerini içselleştirsek yine insanlık kurtulur. Bunun hepsinin dışında HIRA mağarasında inen ilk ayeti anlayıp iman etsek; insanlığın bugün yaşamız olduğu problemlerin sona ereceğini belirtti. Taşğın; Dünyanın en güzel çiçeklerinin yetişmesinde emek veren tüm meslektaşlarımı da en kalbi selam ve saygılarımla selamlar, yeni eğitim-öğretim döneminin öğrencilerine, kendilerine ve ailelerine sağlık ve huzur getirmesini temenni ederim dedi. Taşğın;bu CAN bu bedende oldukça hep dualarımda olacaklar,öğretmenlerim,AYBÜKE,NECMETTİN,BUMİNHAN’lar

Saygılarımla Doç. Dr. Özden TAŞĞIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ