NTSO, NTB ve Ürgüp TSO Müşterek Toplantısı Ürgüp’te Yapıldı

NTSO, NTB ve Ürgüp TSO Müşterek Toplantısı Ürgüp’te Yapıldı

ntso

Ürgüp Ticaret Odası ev sahipliğinde Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası ile Nevşehir Ticaret Borsası Müşterek Meclis Toplantısı’nda Kolcuoğlu Kebap Restaurant’ta bir araya geldi.
 
Nevşehir Milletvekilleri ve KOSGEB Başkanı Recep Biçer’in katılımı ile gerçekleştirilen Ortak Meclis Toplantısına NTSO Yönetim Kurulu Başkanı M.Arif Parmaksız, NTB Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Salaş, Ürgüp TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aydın, NTSO Meclis Başkanı Seyit İnce, NTB Meclis Başkanı Mehmet Havalı ve Nevşehir KOSGEB Müdürü Necati Günaydın’ın yanı sıra Odalar ve Borsanın Meclis üyeleri katılım sağladı.

Toplantının ev sahipliğini üstlenen Ürgüp Ticaret Odası Başkanı Ahmet Aydın yaptığı açılış konuşmasında, Başta KOSGEB Genel Başkanı Recep Biçer ve Nevşehir Milletvekilleri olmak üzere tüm oda ve borsa meclis üyelerini selamladı.

Açılış konuşmasında birlik ve beraberlik mesajları veren  NTSO Meclis Başkanı Seyit İnce’de, 2016 yılının ilk müşterek toplantısı nın Nevşehir’imiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diler, hep birlikte refah ve kalkınma için çalışmaya hazır olduğumuzu belirterek 3 Mayıs Salı günü idrak edeceğimiz Miraç Kandilinizi kutlarım.” Şeklinde konuştu.

Daha sonra 3 Milletvekili adına konuşan Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk’te öncelikle bu nazik davetlerinden dolayı NTSO ile NTB Meclis ve Yönetim Kurulu’na ayrıca Ürgüp Ticaret Odasına teşekkür ettiklerini belirterek, Güneydoğu’da devam eden vahim olayların son bulması için gerekli çalışmaların yapıldığını ve yapılmaya devam edeceğini dile getirdiler.

Ayrıca iş adamları ile İlimiz sorunları hakkında istişare etmenin önemine değinen Milletvekili Göktürk, Ülkemiz önemli badireler atlatıyor. Kurtuluş mücadelesinin bir benzerini şuan yaşıyoruz. İnşallah hep birlikte bu sorunlarında üstesinden geleceğiz. Bu vesile ile tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum dedi. 

Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş’ta “Ülke ekonomisi bir süredir, seçimler ve sonrasında yaşanan terör olayları nedeniyle durağanlaştı. Ancak bizler bu yavaşlamada çok çalışmalıyız. Ben umutluyum. Karamsarlığa düşmeden birlikte atacağımız her adımla gayretlerimize, üretmeye, çalışmaya devam etmeliyiz. Nevşehir halkının sesine kulak vererek kendine yeni bir rota çizmesi ve enerjisini geleceği için harcaması gerekir” Şeklinde konuştu.

Toplantıda söz alan NTSO Başkanı M.Arif Parmaksız’da, Önemli olan Türkiye’nin var olması, Türkiye varsa biz varız, yoksa yokuz. Zor bir süreç içerisinde olduğumuzun farkındayım ancak başta biz iş adamları olmak üzere hep birlikte bu zorlukları göğüslemeliyiz. Bu sayede üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir güçlük olamaz.” Dedi. 

Parmaksız, Müşterek Meclis toplantımıza katılımlarından dolayı KOSGEB Genel Başkanı Recep Biçer ve Nevşehir Milletvekillerimize ayrıca ev sahipliğinden dolayıda Ürgüp Ticaret Odası Başkanı Ahmet Aydın’a da teşekkür ettiğini belirterek, “Bu birlik ve beraberliğimiz mutlaka devam etmelidir.” Dedi.

Toplantıda Nevşehir iş dünyasının mesleki, sektörel ve ekonomik mevcut durumuna, sorunlarına yönelik değerlendirmeler yapıldı. Oda ve Borsamızın meclis üyeleri tek tek mesleki ve sektörel sorunlarını dile getirildi. Son bölümde KOSGEB Genel Başkanı Recep Biçer Türkiye’nin 2023 hedeflerine varmasında en büyük görevin KOBİ’lere düştüğünü belirterek, KOBİ’lerin üzerine düşen görevi yerine getirebilmesi için KOSGEB’in her daim yanlarında olacağına vurgu yaptı. Nevşehirli tüm iş adamlarına KOSGEB yatırımları hakkında bilgiler veren Biçer, tüm girişimcileri KOSGEB’in teşvik ve desteklerinden istifade etmeye davet etti.

KOSGEB Genel Başkanı Recep Biçer, NTSO, NTB ve Ürgüp TSO Müşterek Toplantısı sonunda katılımcı meclis üyelerinin sorularını cevapladı.

Yapılan görüşmeler sonrasında Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş ve Ürgüp Ticaret Odası Başkanı Ahmet Aydın KOSGEB Başkanı Biçer’e ziyaretin anısına çini tabak hediye etti.

Müşterek toplantı görüş ve temennilerle sona erdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ