Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

NEVÜ ‘Study in Türkiye YÖK Sanal Fuarı’nda

NEVÜ ‘Study in Türkiye YÖK Sanal Fuarı’nda

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) ve Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinin katılımıyla ‘Study in Turkiye YÖK Sanal Fuarı’ düzenleniyor.

YÖK tarafından, Kovid-19 salgını sürecinde kısıtlanan öğrenci hareketliliğinin olumsuz etkilerini azaltmak ve bu süreçte Türk üniversitelerini yurt dışında dijital ortamlarda da tanıtmak amacıyla ilk olarak 2020 yılında düzenlenen “Study in Türkiye YÖK Sanal Fuarı” nın üçüncüsü bu yıl 20-22 Temmuz 2022 tarihlerinde Türkiye saati ile 08.00-20.00 arasında http://virtualfair-yok.gov.tr web adresi üzerinden gerçekleştirilecek.

Türk yükseköğretim sistemine daha çok uluslararası öğrenci dâhil edebilmek için üniversitelere önemli bir tanıtım fırsatı sunacak olan sanal fuar vasıtasıyla NEVÜ ile birlikte Türk üniversiteleri, bütün dünyadan yükseköğretim çağındaki potansiyel öğrencilere, görsel ve işitsel materyal, canlı bağlantı ve anlık ileti yoluyla tanıtım yapacak.

Fuar kapsamında potansiyel öğrenciler ve onların aileleri Türk yükseköğretim sisteminin yanı sıra Türkiye tarihi, sosyal ve kültürel değerleri hakkında da bilgi sahibi olabilecekler.

NEVÜ Uluslaraarası İlişkiler Ofisi koordinasyonunda bir dizi tanıtım etkinliğinin gerçekleştirileceği Study in Türkiye YÖK Sanal Fuarı’nda üniversitelere ait stantların yanı sıra, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Türkiye Maarif Vakfı, Yunus Emre Enstitüsü ve Ulusal Ajans gibi Türk yükseköğretim sisteminin uluslararasılaşmasına katkı sağlayan paydaş kuruluşlara ait stantlar da yer alacak.

NEVÜ tanıtım etkinliklerinin gün, saat ve webinar bağlantı adreslerine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Türkçe Tanıtım İçin Tıklayınız

İngilizce Tanıtım İçin Tıklayınız

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ