Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

NEVÜ Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü’ne Uygulama Alanı ve Öğrencilere Hobi Bahçesi

NEVÜ Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü’ne Uygulama Alanı ve Öğrencilere Hobi Bahçesi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü’nde ‘Uygulama alanı ve öğrencilere yönelik hobi bahçesi’ kurulacak.

Öğrencilere peyzaj mimarlığı meslek disiplininde sorgulayıcı, araştırıcı ve bilgiyi aktarıcı bir öğrenme ortamı sağlamak, çevreye duyarlı disiplinler arası bir yaklaşımla peyzaj tasarımı, planlama, koruma ve alan yönetimi ile insanlara yüksek kalitede yaşam ortamları sunulmasına yönelik eğitim-öğretim ve bilimsel araştırmalar gerçekleştiren NEVÜ Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü,  uygulama alanı ve öğrencilere yönelik hobi bahçesi kurulacak.

NEVÜ Rektörlüğünün tahsisleri ve destekleri ile kurulacak olan uygulama alanı ile; peyzaj mimarisi alanının teorik bilgilerini uygulamalı olarak gerçekleştirme ve Kapadokya Bölgesi’nin doğal ve kültürel peyzaj potansiyelini değerlendirerek bölgenin kalkınmasını sağlayacak peyzaj mimarlığı faaliyetleri kapsamında özel sektör ile ortak çalışma alanları oluşturulması hedefleniyor.

Öğrencilere yönelik kurulacak hobi bahçesi ise; hem öğrencilerin uygulama becerilerinin geliştirilmesi hem de zamanlarını etkin ve verimli kullanma alanı olarak değerlendiriliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ