NEVÜ Hacıbektaş Teknik Bilimler MYO Kapadokya Havalimanı’na Teknik Gezi Düzenledi

NEVÜ Hacıbektaş Teknik Bilimler MYO  Kapadokya Havalimanı’na Teknik Gezi Düzenledi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Hacıbektaş Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından “Havacılık Teknolojileri ve Terminolojisi Dersi” kapsamında öğrencilere yönelik Kapadokya Havalimanı’na teknik gezi düzenlendi.

NEVÜ Hacıbektaş Teknik Bilimler MYO Elektronik ve Otomasyon Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Gökhan Keven ve Elektronik ve Otomasyon Bölümü Öğr. Gör. Emrah Uzun koordinatörlüğünde İnsansız Hava Aracı Teknolojisi ve Operatörlüğü Programı öğrencilerine yönelik Kapadokya Havalimanı’na teknik gezi gerçekleştirildi.

Ders kapsamında gösterilen havacılık sektörüne ait operasyonların yerinde görülmesi ve havalimanı terminal yerleşkesi içerisinde yer alan departmanların işlevlerini uzmanlarından uygulamalı olarak görme fırsatı bulan öğrenciler, pilotluk eğitimi ve uçak bakım onarım hizmeti veren Güneydoğu Uçuş Okulu, bünyesinde uçaklar ve teknik personel ile pilotluk, uçakların bölümleri ve yapısı, uçuş kontrol üniteleri, bakımları ve diğer birçok teknik konularda yerinde eğitim aldı. Öğrenciler ayrıca Kapadokya Havalimanı kontrolündeki uçakların canlı iniş – kalkış operasyonları ve arka plandaki yer ekiplerinin çalışmalarına da tanık oldu.

Gelişen teknolojilerinin başında olan insansız hava araçları ve havacılık sektörü konusunda eğitim gören öğrenciler düzenlenen teknik geziden oldukça memnun olduklarını ifade ederlerken, Dr. Öğr. Üyesi Gökhan Keven ve Öğr. Gör. Emrah Uzun ise havacılık sektörüne dair tecrübelerini paylaşarak öğrencilere yeni bir ufuk açtıkları için Kapadokya Havalimanı Müdürlüğü ve personellerine teşekkür ettiler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ