Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

NEVÜ Avanos Güzel Sanatlar Mimari Restorasyon Programı Öğrencileri Teknik Gezide

NEVÜ Avanos Güzel Sanatlar Mimari Restorasyon Programı Öğrencileri Teknik Gezide

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Avanos Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu (MYO) Mimarlık ve Şehir Planlama Bölümü Mimari Restorasyon programı öğrencileri, Antik Dönem Sanatı ve Restorasyon Kimyası ve Malzeme Bilgisi dersleri kapsamında, Nevşehir Arkeoloji Müzesi’ne ve Nevşehir Restorasyon ve Konservasyon Bölge Laboratuvarı Müdürlüğü’ne teknik gezi gerçekleştirdi.

NEVÜ Avanos Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu (MYO) Mimarlık ve Şehir Planlama Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Dr. Barış Emre Sönmez ve Dr. Öğr. Üyesi Ata Eskin koordinatörlüğünde gerçekleştirilen gezide, ilk önce Nevşehir Arkeoloji Müzesi’ne teknik gezi gerçekleştirildi. Nevşehir Arkeoloji Müzesi’nin kuruluşu, gelişimi ile ilgili bilgilendirilmenin ardından, müzede bulunan mimari, seramik, bronz ve heykellerin tarihsel süreci anlatılarak, restorasyon kapsamında değerlendirmelerde bulunuldu.

Nevşehir Arkeoloji Müzesi’nin ziyaretinden sonra Nevşehir Restorasyon ve Konservasyon Bölge Laboratuvarı Müdürlüğü’ne öğrenciler ile teknik gezi gerçekleştirildi. Nevşehir Restorasyon ve Konservasyon Bölge Laboratuvarı Müdürlüğü’ne yapılan ziyarette kurumun kuruluş amacı, bağlı olan iller ve laboratuvarın çalışma alanları hakkında öğrenciler bilgilendirildi. Kurumda eserlerin restorasyon ve konservasyon uygulama teknikleri, kullanılan malzeme ve araç gereçleri hakkında görsel ve teorik olarak öğrencilere bilgi verildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ