Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

NEVÜ Akademik ve İdari Personeli ile Hayırseverler, İftar Sofrasında Öğrencilerle Buluştu

NEVÜ Akademik ve İdari Personeli ile Hayırseverler, İftar Sofrasında Öğrencilerle Buluştu

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)’nün ‘Ramazan Ayı’ boyunca hayırseverlerin destekleriyle üniversitede eğitim gören öğrenciler için düzenlediği ücretsiz ‘İftar Yemeği’nin son gününde üniversitenin akademik ve idari personeli ile hayırsever iş insanı Hüsamettin Karataş, öğrencilerle bir araya geldi. 

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)’nün ‘Ramazan Ayı’ boyunca hafta içi her gün Nevşehir Valiliği, Türk Kızılay Nevşehir Şubesi, Nevşehir Belediyesi ve Nevşehirli Hayırseverlerin katkıları ile NEVÜ’de eğitim gören öğrenciler için ücretsiz olarak düzenlediği iftar programlarının sonuncusu düzenlendi. Bu kapsamda her gün 2 bin NEVÜ’lü öğrencinin yararlandığı iftar programlarına destek veren Nevşehir’in hayırsever iş insanlarından Hüsamettin Karataş, NEVÜ Tafana Aşçılık ve İkram Hizmetleri Uygulama Tesisleri’nde düzenlenen programda öğrencilerle iftar sofrasında bir araya gelerek kendilerinin Ramazan sevinçlerine ortak oldu. 

İftar programı sonunda iş insanı Karataş ile birlikte Ramazan Ayı boyunca iftar programlarına destek veren herkese teşekkür eden NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, bu Ramazan Ayı’nın dayanışma ve paylaşma ile birlikte üniversite-şehir kaynaşmasına da büyük oranda katkılarının olduğunu söyledi. 

Aktekin, “Üniversitemiz öncülüğünde ‘Ramazan Ayı’ boyunca üniversitemizde eğitim gören öğrencilerimiz için hafta içi her gün ücretsiz düzenlediğimiz iftar programlarımızla, hem üniversitemizde eğitim gören öğrencilerimize iftar vermiş hem de Nevşehir il protokolü ile hayırseverlerimizi öğrencilerimizle aynı sofrada buluşturmuş olduk. 

Günlük 2 bin öğrencimizle aynı çatı ve bereket sofrasında buluştuğumuz bu iftar programlarımız, diğer taraftan üniversite – şehir iş birliği ile birlikte dayanışma ve kaynaşmamızın, birlik ve beraberliğimizin manevi açıdan perçinlenmesine de büyük vesile oldu. 

Ben bu vesileyle bugün aramızda bulunan ve iftar programımıza destek olan iş insanımız Sayın Hüsamettin Karataş ve tüm hayırseverlerimize, Ramazan Ayı boyunca görev alan üniversitemiz Tafana Aşçılık ve İkram Hizmetleri Uygulama Tesislerimizde görevli personelimize ve iftar programlarında gönüllülük esasıyla görev alan ve sahurlarda 24 saat açık olan NEVÜ Hoca Ahmed Yesevi Kütüphanesinde ders çalışan, araştırma yapan öğrencilerimize yönelik çeşitli ikramlarda bulunan Genç Kızılay Nevşehir ekibine bir kez daha teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

Rektör Aktekin ve iş insanı Karataş daha sonra, üniversitenin akademik ve idari personelinin de katıldığı iftar sonrası öğrencilerle bir araya gelerek kendileriyle sohbet etti. 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ