Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Nevşehir’de Sabah Namazı buluşmaları devam ediyor.

Nevşehir’de Sabah Namazı buluşmaları devam ediyor.
Nevşehir İl Müftülüğünün her ayın son Cumartesi mutat olarak düzenlediği *”Sabah Namazı Buluşmaları* ” ecdat yadigârı tarihi Kurşunlu Camii’nde yapıldı.
Nevşehir İl Müftülüğü din görevlileri tarafından icra edilen Kur’an-ı Kerim tilaveti ve tesbihatın ardından kılınan sabah namazından sonra okunan hatimlerin duası yapıldı.
Programda konuşan İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya, “Ne mutlu sabahın bu seher vaktinde Yüce Allah’ın davetine icabet ederek O’nun ikramından nasibini alanlara. Sabah namazı vakti, insanların ihtiyaçlarını temin için yeryüzüne dağılmaya başlayıp, Allah’tan rızık talep ettikleri bereketli bir zamandır. Meleklerin kulların işleri ile ilgili bilgi arz ettikleri bir vakittir. Günün ilk ibadeti sabah namazıdır. Kitabımızda sabah namazına özel vurgu yapılmaktadır. Yüce Allah şöyle buyurmaktadır: “Güneşin zevalinden (öğle vaktinde batıya kaymasından) gecenin karanlığına kadar (belli vakitlerde) namazı kıl. Bir de sabah namazını kıl. Çünkü sabah namazı şahitlidir.” (İsrâ, 17/78) Sabah vaktinde kalkmak bir gayret gerektirir. Nefis ve şeytan insanın bu gaflet anından yararlanmak ister.‘’ dedi.
Müftü Altunkaya, sabahın bu bereketli vaktinde camiye gelen tüm cemaate teşekkür etti.
Yoğun ilginin olduğu sabah namazı buluşmasına özellikle genç kardeşlerimizin yanı sıra, üniversite öğrencileri, hanım kardeşlerimiz ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Yapılan ikramların ardından program sona erdi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ