Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Nevşehir’de, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Coşkusu

Nevşehir’de, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Coşkusu

Nevşehir’de, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi.

Nevşehir’de, Damat İbrahim Paşa Spor Salonunda düzenlenen kutlama programı saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

“19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” tüm yurt genelinde olduğu gibi Nevşehir’de de düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. Nevşehir Valiliği önündeki Atatürk Anıtına çelenklerin konulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ardından kutlama programı Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Damat İbrahim Paşa Kapalı Spor Salonu’nda devam etti. Burada düzenlenen programa; Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Cumhuriyet Başsavcısı İsmet Çınar,  Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin,  İl Jandarma Komutan Kurmay Albay Bahittin Murat Yakın, protokol üyeleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir’in ve öğrencilerin günün anlam ve önemine dair konuşmasıyla başlayan tören, Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğündeki çeşitli kurslarda eğitim alan öğrencilerin, karate, jimnastik, tekwondo ve okçuluk gösterileriyle devam etti.

NEVÜ Türk Halkbilimi Semah Ekibinden Semah İcrası

Program kapsamında Hacı Bektaş Veli Semah ekibi ile birlikte sahne alan Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Türk Halkbilimi Semah Ekibi semah icrasında bulundu.

Rektör Aktekin ve Protokol Üyeleri, Dereceye Giren Öğrencilere Ödüllerini Verdi

“19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” kutlama etkinlikleri kapsamında çeşitli branşlarda düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel ve protokol üyeleri ile birlikte dereceye giren öğrencilere ödüllerini veren Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, öğrencileri tebrik etti.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ