NEVŞEHİR ÜLKÜ OCAKLARI HIZ KESMİYOR!

NEVŞEHİR ÜLKÜ OCAKLARI HIZ KESMİYOR!

asure

Nevşehir Ülkü Ocakları bir günün içine beş önemli faaliyet sığdırdı. Son dönemlerde vatandaşa yönelik etkinliklerde adından sıklıkla söz ettiren ve büyük beğeni toplayan Ülkü Ocakları Nevşehir İl Başkanlığı, sosyal projelerine hız kesmeden devam ediyor.
Türk Dil Bayramı Kutlamaları kapsamında Ülkü Ocaklarında, alanında uzman dil bilimciler konuşmacılığına  seminer düzenlendi.
Dilimizin özenli ve doğru kullanımına dikkat çekmek amaçlı, üniversite öğretim üyelerine, öğrencilere, çarşı genelinde esnaflara ve vatandaşlara bilgilendirici buroşürler dağıtan Ülkü Ocakları Nevşehir İl Başkanlığı mensupları, “Dilimizde doğruluk düzenini Nevşehir’de başlatıp tüm Türkiye’ye yaymayı hedefledik, bu konuda emin adımlarla yolumuza devam edeceğiz,” ifadesinde bulundu.
Asena birimi de Mübarek Muharrem Ayı nedeniyle, üniversitede aşure ikramında bulunarak, etkinliğe iştirak eden öğretim üyeleri ve öğrencilerle, bu mubarek ayın ve bu mubarek günlerin, devletimize, milletimize ve tüm dünyada Türk-İslam ülküsüne gönül vermiş coğrafyalara ilahi bereket ve feyizle, Yüce Allah’tan rahmet dilediler.
Milli varlığın korunması için dilimizin duruluğunun ve öz Türkçe benliğinin zarar görmemesinin gerektiğini vurgulayan Ülkü Ocakları İl Başkanı Ali TÜRKER, isimlerinde ve tabelalarında yabancı kelime kullanmayan, Türkçe isim ve kelimeleri kullanan esnaflara, dilimize olan duyarlılıklarından dolayı Teşekkür Belgesi takdim edererek, belgelerin yanında birer tane de Türk Bayrağı hediye etti.
Göreve geldiğinden bu yana, vatandaşları her yönden bilinçlendirmeye çalışan faaliyetleri ve düzenledikleri etkinliklerle her kesimden beğeni toplayan Başkan Türker, aldıkları görevin kutsal olduğunu, faaliyetlerinin devamlı ve artarak ilerleryeceğini belirterek, “Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in ifade ettiği gibi,’ Alınan görevleri yapmak ve yapıldığını takip etmek lâzımdır. Millet hayatında başarı devamlılığa bağlıdır.’ diyerek vatandaşlarımıza, şehrimize ve ülkemize yararlı işler yapma ilkemizden taviz vermeyeceğiz,” dedi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ