Avanos’lu şehidimiz Şevket TEKİN’in ruhuna ithafen Mevlid-i Şerif okundu

Avanos’lu şehidimiz Şevket TEKİN’in ruhuna ithafen Mevlid-i Şerif okundu

bayrak

Avanos’lu şehidimiz Şevket TEKİN’in ruhuna ithafen Mevlid-i Şerif okundu.

Avanos Şehit Şevket Tekin Merkez Camiinde din görevlileri tarafından Mevlid-i Şerif, Aşr-ı Şerifler okunarak, salavatlar getirildi. Duası ise İl Müftüsü Yakup Öztürk tarafından yapılarak, Şehidimiz Şevket Tekin’in ve tüm şehitlerimizin ruhlarına bağışlandı.
Şanlıurfa / Akçakale / Tekçe Hudut Karakolunda vatani görevini yaparken, PKK/PYD Terör örgütü tarafından atılan havan mermisinin Hudut Karakoluna düşmesi sonucu Şehit olan Tankçı Uzman Çavuş Şevket Tekin’in için Şehidimizin adının verildiği Avanos Şehit Şevket Tekin Merkez Camiinde Mevlid-i Şerif programı düzenlendi.

Şehit Şevket Tekin’in Şehadet Şerbeti İçmesinin üzerinden 40 gün sonrasına kadar Nevşehir  Valisi İlhami AKTAŞ, Avanos Kaymakamı Olgun ÖNER Şehit ailesinin yanından hiç ayrılmayarak şehidimize olan minnet borcunu devlet olarak en güzel şekilde gösterdiler.

Kılınan öğle namazı sonrası cami çıkışında şehit ailesi tarafından tüm katılımcılara Tahinli simit, lokum ve meyve suyu ikramında bulunuldu.

Daha sonra, İl Müftüsü Yakup Öztürk’ün yaptığı açılış duasının ardından Şehidimiz Şevket Tekin’in isminin verildiği, tabela üzerindeki Türk Bayrağı Kurdelesi açılarak, Merkez Yeni Camii’nin ismi, “Şehit Şevket Tekin Merkez Camii” olarak değiştirildi. Akabinde de tabela üzerinden indirilen Türk Bayrağı ise Vali İlhami Aktaş tarafından şehit annesi Gülay Tekin hanıma teslim edildi.

Mevlid-i Şerif programına; Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Avanos Kaymakamı Olgun Öner, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Hüsamettin Erol, İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, JAKEM Komutanı Jandarma Albay Ercan Altın, İl Müftüsü Yakup Öztürk, Vatan Şehitleri , Gazileri ve Malulleri Dernek Başkanı Ramazan Çiftçi, Avanos İlçe Emniyet Müdürü Rafet Tokgöz, Avanos İlçe J. Bl. Kom. J. Yzbş. Abbas Başer, Avanos İlçe Müftüsü Mehmet Fidan, Ürgüp İlçe Müftüsü A. Muhammet Çınar, Şehit ailesi ile yakınları, askeri erkan, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

FOTOĞRAFLARIN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ