Nevşehir Kurşunlu Camiinde sabah Namazı buluşması gerçekleştirildi.

Nevşehir Kurşunlu Camiinde sabah Namazı buluşması gerçekleştirildi.
İsveç’te Kur’an-ı Kerim’e yönelik hadsiz saldırının ardından, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın ülke genelindeki tüm camilerde sabah namazında Kur’an-ı Kerim okunacağını ve dua edileceğini duyurmasının ardından İlimiz genelindeki tüm camilerin yanı sıra ecdad yadigarı Kurşunlu Camiinde sabah Namazı buluşması gerçekleştirildi.
Nevşehir İl Müftülüğü din görevlileri tarafından icra edilen Kur’an-ı Kerim tilaveti ve tesbihatın ardından kılınan sabah namazından sonra dua eden İl müftüsü Kazım Güzel cemate hitap etti.
İl müftüsü Kazım Güzel konuşmasında: ‘’Cenab-ı Allah insanlığa her dönemde kitaplar ve peygamberler görevlendirmiştir. Bizzat gönderdiği kitapları açıklamak tebliğ etmek, yaşayarak örnek olmak, temsil etmek adına gönderdiği peygamberler o kitapları ümmetlerine olduğu gibi anlatmanın yanında aynı zamanda gönderilen kitapların onların kurtuluş vesilesi olduğunu dile getirdiler. Bugünkü gibi cehaletin her yeri kuşattığı bir dönemde Peygamber Efendimizin (s.a.s.) geldiğini Allah’ın Peygamber Efendimize en büyük mucize olarak, insanları karanlıklardan aydınlığa çıkarması için Kur’an-ı Kerim’i gönderdi.’’dedi.
İl Müftüsü Kazıl Güzel Hicr Suresi 9.ayeti kerimesine atıfta bulunarak konuşmasını şöyle sürdürdü; ‘’Değerli kardeşlerim, Yüce Allah Kur’an-ı kerimde ’’ Kesin olarak bilesiniz ki bu kitabı kuşkusuz biz indirdik ve onu mutlaka koruyan da yine biziz.’’ buyurmaktadır. Bu Kur’an’ın koruyucusu Cenabı Mevladır. Biz koruyacağız muhafaza edeceğiz bir harfine bile dokundurtmayacağız. İşte bakın Haçlı kafasının, şeytanın uşaklarının hem en büyük hüsranı, hem de en büyük düşmanlığı buradan gelmektedir.
Sünneti de tahrif etmeye çalıştılar. Ama efendimizin bizlere bıraktığı Kur’an ve Sünnete müminler asla ziyan verdirmediler, asla onlara halel getirtmemişlerdir. Bu saldırılar nesiller boyunca devam edecektir. Buna karşı Müslümanların yapması gereken şey de Efendimiz Aleyhisselâtü Vesselam’ın bize bıraktığı bu iki kutsal değere sahip çıkmaktır. Barışın, kardeşliğin ve huzurun düşmanlarına karşı uyanık olmak ve gereken müslümanca tavrı ortaya koymak gerekmektedir. Biz biliyoruz ki İslam rahmet, merhamet, barış dinidir.’’dedi.
Müftü Güzel, sabahın bu bereketli vaktinde camiye gelen tüm cemaate teşekkür etti.
Yoğun ilginin olduğu sabah namazı buluşmasına özellikle genç kardeşlerimizin yanı sıra, üniversite öğrencileri, hanım kardeşlerimiz ile çok sayıda vatandaş katıldı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ