Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Nevşehir İl Jandarma Göz Açtırmıyor

Nevşehir İl Jandarma Göz Açtırmıyor

Nevşehir İl Jandarma Komutanlığı Ekipleri  tarafından Yapılan alan Çalışmalşarında; 

  1.  İl Merkez Jandarma Komutanlığı sorumluluk sahasında icra edilen faaliyette, E.B., K.D. ve İ.T. isimli şahısların üzerinde yapılan aramada sentetik kannabinoid ve reçine esrar maddesi ele geçirilmiştir. Şüpheli şahıslar hakkında Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak suçundan adli işlem başlatılm
  2.  İl Merkez Jandarma Komutanlığı sorumluluk sahasında icra edilen faaliyette, F.F.Ş isimli şahsın evinde ve eklentilerinde yapılan aramada (24) kök kenevir bitkisi ve (1) adet hassas terazi ele geçirilmiştir. Şüpheli şahıs hakkında Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 2313 Sayılı Uyuşturucu Maddelerin Murakabesi Hakkında Kanun ve Kullanmak İçin Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak suçundan adli işlem başlatılmıştır. 
  3.  Gülşehir İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk sahasında icra edilen faaliyette, Y.Ş isimli şahsa ait arazide yapılan aramada (102,4) gram Kubar Esrar maddesi ve (80) adet 9 mm tabanca fişeği ele geçirilmiştir. Şüpheli şahıs hakkında Gülşehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak suçundan adli işlem başlatılmıştır. 
  4.  Kozaklı İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde icra edilen faaliyette; T.A. ve M.A. isimli şahıslar izinsiz kazı yaptıkları esnada, (1) adet detektör, (3) adet arama başlığı, (5) metre USB kablosu, (1) adet detektör çantası, (2) adet sırt çantası, (1) adet çapa ile birlikte suçüstü yakalanmıştır. Kozaklı Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile şahıslar hakkında “2863 Sayılı Kanuna Muhalefet” suçundan adli işlem başlatılmıştır. 
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ