Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

NEVŞEHİR BELEDİYESİNDEN ENGELLİLER İÇİN BÜYÜK KOLAYLIK

NEVŞEHİR BELEDİYESİNDEN ENGELLİLER İÇİN  BÜYÜK KOLAYLIK

Nevşehir Belediyesi, 13. Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde, il merkezinde yaşayan yaşlı, hasta ve engelli seçmenlere oy kullanacakları okullara ücretsiz ulaşım hizmeti sunacak. Başvuru yapmak ve bilgi almak için isteyen vatandaşlar, Nevşehir Belediyesi’nin 153 Çağrı Merkezi’ni arayarak iletişime geçebilecek.

Nevşehir Belediyesi, Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri’nde oy kullanacak hasta ve engelli vatandaşların demokratik haklarını kullanması için gerekli önlemlerini aldı. Bu çerçevede, Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü Özel İnsanlar Eğitim Merkezi, tam donanımlı hasta ve engelli nakil araçları ile 14 Mayıs 2023 Pazar günü talep eden hasta ve engelli vatandaşları, evlerinden oylarını kullanacakları okullara taşıyacak.

Ücretsiz nakil hizmetinden faydalanmak isteyen engelli ve hasta vatandaşlar, Nevşehir Belediyesi’nin 153 Çağrı Merkezi’ni arayarak nakil hizmeti isteyebilecek.

Nevşehir Belediyesi Çağrı Merkezi’nin 153 numaralı telefonunu arayarak randevu alan vatandaşlar seçim günü evlerinden alınarak oy kullanacakları sandıklara götürülecek.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ