Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Avanos Kaymakamı Olgun ÖNER’in 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Avanos Kaymakamı Olgun ÖNER’in 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

OLGUN ÖNER KAYMAKAM

Avanos Kaymakamı Olgun ÖNER  30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla kutlama Mesajı yayınladı.

Kaymakam ÖNER Mesajında;

Tarihi zaferlerle dolu aziz milletimiz ve şanlı ordumuzun, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazandığı Büyük Zaferin 98. yıl dönümünü kutlamanın heyecanını hep birlikte yaşıyoruz.

19 Mayıs 1919’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından başlatılan Kurtuluş Savaşı  ve milli mücadele sürecinde  vatanımızı ve milletimizi  yok etmeye çalışanlara  karşı milletimizin kadını, erkeği, yaşlısı, genci birlik beraberlik içinde kahraman Türk  askerinin  cesaret ve fedakârlığı ile verdiği muhteşem bir mücadele ve bir bütün olarak hareket edilmesi  sayesinde 30 Ağustos büyük zaferle sonuçlandırılmış, bu güzel vatanımız bizlere emanet edilmiştir.

30 Ağustos Zaferi, ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen devletlere karşı tüm imkânsızlıklara rağmen, Türk Milleti’nin birlik ve beraberliği, inancı, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılmıştır.

Tüm tarihi boyunca bağımsız yaşamayı ilke edinmiş Yüce Milletimiz, tarihinden aldığı onuru, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ya İstiklal Ya Ölüm” sözleriyle perçinleyerek onun komutasındaki kahraman ordumuzla 30 Ağustos tarihinde muhteşem bir zafere imza atmıştır.

Bu duygularla tüm vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal savaşının tüm kahramanlarını, kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları bizlere vatan yapan kahraman şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.

Olgun ÖNER

Avanos Kaymakamı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ