Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

MESLEKİ İŞ BİRLİĞİ PROTOKLÜ PROJE OKULLARI TANITIM TOPLANTISI NTSO’DA YAPILDI

MESLEKİ İŞ BİRLİĞİ PROTOKLÜ PROJE OKULLARI TANITIM TOPLANTISI NTSO’DA YAPILDI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından imzalanan protokol kapsamına alınan Nevşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Nevşehir Kapadokya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tanıtım Toplantısı Protokol Yürütme Kurulu Başkanı ve Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cengiz Yıldız’ın başkanlığında yapıldı.

Toplantıya, NTSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Gülper Gündüz Yassı, Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mehmet Havalı, NTB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Seçen, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hanifi Şahin, Nevşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Mehmet Dursun, Nevşehir Kapadokya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Mesut Çetin ve Ortaokulların Müdürleri ve Rehber Öğretmenleri katıldı.

Açılış konuşmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla devam eden programda Nevşehir MTAL tanıtım videosu izlendi.

Nevşehir Kapadokya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tanıtım Toplantısı Protokol Yürütme Kurulu Başkanı ve Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cengiz Yıldız konuşmasında, “Bugün burada Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü kapsamında yer alan okullarımızın tanıtımı amacıyla biraraya geldik. Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası olarak Meslek Liselerine çok önem veriyoruz. Bu kapsamda Nevşehir Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi ile oluşturulan PYK’nın başkanlığını yapmaktayım. Bizler okulumuz için elimizden gelenin fazlasını yapmak için gönüllüyüz. Siz okul müdürlerimiz ve rehber öğretmenlerimizin de bu konuda bizlere destek vermenizi rica ediyoruz. Meslek Liselerini el birliği ile hak ettiği yere taşımamız noktasında hepimize düşen görevler var. Bizler Başkanımız Arif Parmaksız sayesinde 2 okulun sorumluluğunu üstlenmiş bulunmaktayız. Kendisine teşekkürlerimi sunuyorum.” Dedi.

Daha sonra söz alan NTSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Gülper Gündüz Yassı ise, “Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü, 2019 yılında TOBB, TOBB ETÜ ve Millî Eğitim Bakanlığı arasında imzalanmıştır. Bu protokol ile sektör ve okul arasındaki köprü sağlam temeller üzerine kurularak iş birliği ve koordinasyon artırılması hedeflenmiştir. İlk proje okulumuz olan Nevşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden sonra Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanım Sayın Arif Parmaksız’ın girişimleri ile ikinci okulumuz Kapadokya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de proje kapsamına alınmıştır. Bu husustaki emekleri için Başkanım’a teşekkür ediyorum. Bu bizlere büyük motivasyon sağlamıştır. Hep beraber, el ele okulumuzu, öğrencilerimizin daha iyi yerlere gelmesi adına, onların gelecekte iyi yetiştirilerek iş bulma konusunda sıkıntı yaşamamaları ve turizm sektörünün de kaliteli işgücüne ulaşmasına katkı sağlayacaktır.” Dedi.

Toplantıda, 6 Haziran’da gerçekleşen LGS sınavının tercih sürecinde proje okullarımızın tercih edilebilirliğini artırmak için okul müdürlerimiz ve rehber öğretmenleri davet edilerek okul tanıtımı ve durum değerlendirilmesi yapıldı. Toplantı soru- cevapla neticelendi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ