Mehmetçik Deprem Bölgesinde Vatandaşlarımızın Yanında

Mehmetçik Deprem Bölgesinde Vatandaşlarımızın Yanında

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen deprem sonrasında Millî Savunma Bakanlığında deprem faaliyetlerinin koordinasyonu için Afet Acil Durum Kriz Merkezi oluşturularak faaliyetlerine başladı.

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar ise beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever ile derhâl bölgeye hareket etti.

Bakan Akar, “Kriz merkezimiz yoğun şekilde çalışıyor. İlgili bakanlık ve kurumlarla temaslarımız sürüyor. Depremin meydana geldiği bölgelerde arama-kurtarma ekiplerine ihtiyaç söz konusu. Biz de arama-kurtarma faaliyetlerine katkı sağlaması için İnsani Yardım Tugayımızı ve timlerimizi bölgeye görevlendirdik. Sağlık ekiplerini, arama-kurtarma ekiplerini ve araçlarını deprem bölgesine sevk etmek için uçaklarımızı seferber ettik. A400M dâhil diğer nakliye uçaklarımız da gerekli ulaştırma hizmetini vermek için hazırlık durumunu en yüksek seviyeye çıkardı.” açıklaması yaptı.

TSK’ya ait nakliye ve ambulans uçaklar derhâl bölgeye hareket ederken AFAD personeli ve beraberlerindeki teçhizatlar Ankara, İstanbul ve İzmir’den bölgeye ulaştırıldı.

Malatya 2’nci Ordu Komutanlığımız deprem bölgesinde vatandaşlarımıza sıcak yemek dağıtırken bölgede seyyar mutfak kurulması için de hazırlıklara başlandı.

Aynı zamanda TSK’ya ait 2 adet İHA da hasar ve zayiat tespiti ile arama-kurtarma çalışmalarının koordinasyonu için bölgede görev yaptı.

Pek çok bölgede Mehmetçiklerimiz arama-kurtarma çalışmalarına destek sağlarken uçaklarımız da aralıksız olarak bölgeye arama-kurtarma timleri ile beraberlerindeki araç, gereç ve teçhizatları ulaştırmaya devam ediyor.

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever ile bölgedeki incelemeleri devam ediyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ