Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Kaymakam ÖNER 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı Yayınladı

Kaymakam ÖNER 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı Yayınladı

Avanos Kaymakamı  Olgun ÖNER  3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı Yayınladı

Mesajında;

Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında “Dünya Engelliler Günü” olarak kabul edilen 3 Aralık, engelli vatandaşlarımızın sorunlarına dikkat çekilmesi açısından önemli bir gündür.

’Engellilik konusu yalnızca engelli bireyleri ve ailelerini değil, toplumun tüm kesimlerini yakından ilgilendiren önemli bir konudur. Engellilik, sosyal hayatı engelleyen bir kusur değil, desteklenmesi gereken bir durum olarak kabul edilmeli. Bu nedenle her fırsatta onları kucaklayarak eşit ve değerli vatandaşlar olduklarını göstermeliyiz. Engelli olmalarına rağmen, hayat mücadelesi veren ve hayatlarını onurlu bir şekilde geçirmek adına ekonomik ve sosyal hayatın içerisinde olan engelli vatandaşlarımız bizim için birer güç kaynağıdır.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün, engelli kardeşlerimiz ile ilgili toplumsal farkındalığın artmasında, onların hayatlarını kolaylaştıracak yeni adımlar atılmasına vesile olmasını diliyor bütün engelli vatandaşlarımıza ve onların fedakâr ailelerine sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ