Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Kapadokya Üniversitesi Öykü Yarışması’na başvurular devam ediyor

Kapadokya Üniversitesi Öykü Yarışması’na başvurular devam ediyor

Kapadokya Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Teknoloji ve İnsan” konulu ödüllü Liseliler Öykü Yarışması’na başvurular devam ediyor. Türkiye genelindeki tüm ortaöğretim öğrencilerinin katılabildiği yarışmaya, 13 Mayıs 2022 tarihine kadar başvuru yapılabilecek.

Teknoloji ile insan arasındaki güçlü ilişkinin farklı açılardan ele alınması ve günlük yaşantının vazgeçilmezi haline gelen teknoloji hakkında gençlerin bilinçlenmesinin hedeflendiği yarışmada, dereceye giren yirmi öykü kitaplaştırılacak. Yarışmada birinciye 2 bin, ikinciye bin 500, üçüncüye bin Türk lirası karşılığında banka hediye çeki verilecek.

Teknoloji ve dünya, geleceğin teknolojisi, teknolojik gelişmeler ve çevre, insansız teknoloji ve teknoloji olmadan insan, engelsiz hayat teknolojileri gibi başlıklar yarışmanın alt temalarını oluşturuyor. Seçici Kurul Üyeleri tarafından dereceye girenlerin belirlenmesinin ardından yarışma ödül töreni 23 Haziran günü Kapadokya Üniversitesi Youtube kanalından çevrim içi olarak yapılacak.

Yarışma Şartnamesini indirmek için tıklayın. EK-1 Başvuru Formu ve Taahhütname için tıklayın. EK-2 Aydınlatma Metni ve Açık Rıza Onay Belgesi için tıklayın. Gönderimler elektronik posta ile oykuyarismasi@kapadokya.edu.tr adresine veya kargo ile Kapadokya Üniversitesi, Mustafapaşa Yerleşkesi 50420 – Mustafapaşa, Ürgüp / Nevşehir adresine yapılabilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ