NEVŞEHİR İL TARIMDA BİTKİSEL ÜRETİM PLANLANDI

NEVŞEHİR İL TARIMDA BİTKİSEL ÜRETİM PLANLANDI
2025 – 2027 yıllarını kapsayan Bitkisel Üretim Planlaması Teknik Komite Toplantısı Vali Yardımcısı Hüseyin Çam Başkanlığında İl Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi.
Toplantıya, Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü Tarım Havzaları Daire Başkanı Ergin Toprak, Nevşehir İl Tarım ve Orman Müdürü Özgür Memiş, teknik komite üyeleri ile konu uzmanları katıldı.
Toplantıda, stratejik öneme sahip tarım sektörünün ülkemiz için büyük bir ekonomik potansiyel barındırdığına dikkati çekilerek, tarımın gıda üretimi, gıda arz güvenliği ve ekonomik büyüme açısından önemli bir sektör olduğu, ekilemeyen arazilerin üretime kazandırılması, tarımsal üretim yapılan tüm alanların kayıt altına alınması, suya göre tarım yapılması ve sözleşmeli üretimin yaygınlaştırılması gibi düzenlemeleri kapsadığı ifade edildi ve Tarım ve Orman Bakanımız Sayın İbrahim Yumaklı tarafından başlatılan tarımsal üretimin planlanmasıyla ilgili çalışmaların sonucunda Nevşehir’in İlçe Bazlı Bitkisel Üretimin planlandığı bildirildi. Hayırlı olsun.
Türkiye Yüzyılı
Üretimin ve Üreticinin Yüzyılı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ