Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Kapadokya Balon ve Kültür Yolu Festivali’nde Sahne Balonların Figürlü Balonlar Kapadokya Semalarında

Kapadokya Balon ve Kültür Yolu Festivali’nde Sahne Balonların  Figürlü Balonlar Kapadokya Semalarında

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca düzenlenen Kapadokya Balon ve Kültür Yolu Festivali’nde bu sabah (12 Ağustos) rengarenk figürlü balonlar gösteri uçuşu gerçekleştirdi.

5 Ağustos’tan bu yana renkli etkinlikler ve binlerce kişinin katıldığı konserlerle devam eden Kapadokya Balon ve Kültür Yolu Festivali’nde bugünün yıldızı balonlar oldu.

Göreme Festival Alanı’nda sabah ilk ışıklarından itibaren renkli görüntüler oluştu. İngiltere, İsviçre, Amerika, Almanya, Fransa, Belçika, İspanya, Portekiz,  Slovenya, Makedonya, Lüksemburg ve Türkiye’den 22 figürlü balon gösteri uçuşu gerçekleştirdi. “Dondurma”, “Ördek”, “Oburiks”, “Ahtapot”, “Uzay Mekiği” ve “Türk Bayrağı” gibi çeşitli figürler ile sanatçıların özel desen tasarımlarıyla renklenen  sıcak hava balonlarına yerli ve yabancı turistler büyük ilgi gösterdi.

Kapadokya semalarında her sabah havalanan yüzlerce renkli balonlara figürlü balonlar da eşlik edince dünyada eşi benzeri olmayan görüntüler oluştu.

Kapadokya’nın eşsiz coğrafyası ve peribacalarından çok etkilendiklerini belirten turistler ve yabancı pilotlar, Kapadokya Balon ve Kültür Yolu Festivali döneminde Nevşehir’de oldukları için çok mutlu olduklarını söylediler.

 

Festival kapsamında figürlü balonların gösteri uçuşu yarın sabah da gerçekleştirilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ