İsviçre’li Seyyah David Brandenberger Bisikletle Kapadokya’ya Geldi

İsviçre’li Seyyah   David Brandenberger Bisikletle Kapadokya’ya Geldi

DSC03822

Yaklaşık 10 ay önce kendi tasarladığı güneş enerjili bisikleti ile İsviçre’den yola çıkan David Brandenberger (46), yaklaşık 9 bin kilometre sonra Kapadokya’ya ulaştı.

Güneş panellerinden oluşan römorku ve bisikleti ile 10 ay önce İsviçre’den yola çıkan modern seyyah David Brandenberger, pedal çevirerek ülkemizin en önemli kültür, doğa ve manzara turizmi merkezlerinden Kapadokya’nın kalbi olan Nevşehir’e ulaştı. David Brandenberger (46), bugüne kadar 9 bin kilometre yol kat ederken güneş enerjili bisikleti ile tüm dünyayı dolaşmayı hedefliyor.

Gözlük optikçisi ve fotoğrafçı olan David Brandenberger, geçen yıl Temmuz ayında başladığı yolculuğu esnasında sırasında bol bol fotoğraf çekerken, temel gıda ihtiyaçlarını da güneş enerjisi panelinin altındaki römork içinde saklıyor. Modern seyyah, Çek Cumhuriyeti, Hollanda, Almanya, Slovakya, Macaristan, Romanya, Bulgaristan, Yunanistan ve ardından Türkiye’ye geldi. Türkiye’den sonra Gürcistan, Afganistan, Türkmenistan, Pakistan ve Çin’e gitmeyi hedefliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ