Nevşehir Üniversitesinde Japon Dilinde İlk Ders Prof. Dr. Ayşe Nur Tekmen’den

Nevşehir Üniversitesinde Japon Dilinde İlk Ders Prof. Dr. Ayşe Nur Tekmen’den

japon

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Doğu Dilleri ve Edebiyatları Bölüm Japon Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı öğrencilerine açılış dersini Prof. Dr. Ayşe Nur Tekmen verdi.

Uluslararasılaşma yolunda hızla ilerleyen üniversite, bünyesine yeni bölüm ve programlar katmaya devam ediyor. Bu kapsamda Türkiye ile Japonya arasında dostluk köprülerini ve ikili ilişkileri güçlendirecek yeni nesillerin yetiştirilmesi amacıyla 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında Üniversite bünyesinde Japon Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı açıldı.

İlk öğrencilerini alan Japon Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı’nın açılış dersini de Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Japon Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşe Nur Tekmen verdi.

Üniversite Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erdoğan Çiçek, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Abdulkadir Uzunöz, Japon Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Gonca Varoğlu, Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Melek Kaba ile öğrencilerin katıldığı ders açılışında Prof. Dr. Tekmen öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

Konuşmalarının sonunda öğrencilerin sorularını yanıtlayan Prof. Dr. Ayşe Nur Tekmen’e katılımlarından dolayı teşekkür eden Rektör Danışmanı Doç. Dr. Abdulkadir Uzunöz tarafından plaket takdiminde bulunuldu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ