İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, ; Ülkemiz sınırları içinde yürütülmek istenen casusluk faaliyetlerine asla izin vermeyeceğiz.

İçişleri Bakanı  Ali Yerlikaya, ; Ülkemiz sınırları içinde yürütülmek istenen casusluk faaliyetlerine asla izin vermeyeceğiz.
Uluslararası Casusluk Faaliyetlerinin Tespit ve Deşifresine yönelik İstanbul’da eş zamanlı olarak İsrail İstihbarat unsurlarına karşı düzenlenen “KÖSTEBEK-2” operasyonunda 7 şüpheli yakalandığını açıkladı. Bakan  Yerlikaya, ülke sınırları içinde casusluk faaliyetlerine izin verilmeyeceğini belirtti ve şüphelilerin adalet önüne çıkarılacağını vurguladı.
Operasyon, MİT ve EGM İstihbarat Başkanlığı’nın koordinasyonunda, İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlükleri tarafından gerçekleştirildi. İsrail İstihbarat Servisinin Türkiye’deki hedeflerine ilişkin bilgi topladığı ve bu bilgileri İsrail İstihbarat unsurlarına aktardığı tespit edilen 7 şüphelinin operasyonla ele geçirildiği belirtildi.
Operasyon neticesinde şüphelilerin üzerinde ruhsatsız tabancalar, çeşitli miktarda uyuşturucu madde, dinleme cihazlarını tespit etmeye yarayan elektronik aletler ve çok sayıda dijital materyal, doküman ve döviz bulunduğu bildirildi.
Bakan  Yerlikaya,  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığımızı, MİT Mensuplarımızı ve Polisimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ