Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

KILIÇ’TAN NEVŞEHİR ESNAFINA ÖRNEK PROJE

KILIÇ’TAN  NEVŞEHİR ESNAFINA ÖRNEK PROJE

PROF. DR. FİLİZ KILIÇ

Bir  şehrin gelişmesinde sanayi vazgeçilmezlerindendir. Şehrimizin ekonomik gelişmesi  içinde sanayimiz ve sanayi esnafımız da bizim için vazgeçilmez bir unsurdur. Şehrimiz için öncelikli projelerimizden birisi de sanayi projemizdir. Sanayi için proje geliştirirken önceliğimiz esnafımızın sorunlarını tespit etmek oldu. Yaptığımız çalışmalar sonucunda esnafımızın sorunları
• İş olanakları
• Kira ve girdilerin yüksek olması
• Yeni bir sanayi sitesine ihtiyaç duyulması

Ve bu sorunlar için uygulanabilir projeler tasarladık.
Öncelikle sanayicimizin en büyük sorunu olan iş kapasitesini artırmak için yerli ve yabancı yatırımcıları şehrimize kazandıracağız. Belediye olarak yatırımcılara köstek değil  destek olacağız.

Bunun için :
Alt yapı hizmetleri, Uygun yer tahsisi gibi sorunları belediyemizce gidereceğiz. Şehrimizi sanayi bakımından yatırımcılar için cazip hale getireceğiz.
Yeni sanayi sitesi projesi
Yeni modern sanayi sitesi kurulması projesi kapsamında esnafımıza yakışan bir sanayi sitesi kurulacak. Yeni kurulacak olan sanayi sitesi her iş kolunun ihtiyacına uygun her iş kolundan temsilcileriyle yeni sanayi sitemizin ihtiyacı belirlenecek, sanayicimiz mağdur edilmeden iş yeri sahibi olması sağlanacak. Yeni sanayi sitesinin fiyatlandırılması uçuk rakamlarla değil, maliyeti en düşük şekilde belirlenecek. Vergi levhası ile faaliyet gösteren sanayicilerimize öncelik verilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ