GÜLŞEHİR, HACIBEKTAŞ VE AVANOS İLÇELERİNDE OKUL MÜDÜRLERİYLE EĞİTİM DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

GÜLŞEHİR, HACIBEKTAŞ VE AVANOS İLÇELERİNDE OKUL MÜDÜRLERİYLE EĞİTİM DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü  Yusuf YAZICI başkanlığında; Gülşehir, Hacıbektaş ve Avanos ilçelerinde İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin eşliğinde okul müdürleri ile değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.
Gündem maddelerinden; 2023- 2024 eğitim öğretim yılı 1. dönem değerlendirmesi, Bakanlık tarafından uygulanan projeler ile ilgili yapılan çalışmalar, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulanan projeler ile ilgili yapılan çalışmalar, sosyal-sportif ve kültürel faaliyetlerle ilgili çalışmalar, müfredat ve mevzuat değişikliklerinin paylaşımı ve duyurulması ile ilgili çalışmalar, akademik başarıların artırılması ile ilgili çalışmalar, ölçme-değerlendirme, rehberlik hizmetleri, sınav kaygısı-etkili ve verimli çalışma, dezavantajlı öğrenciler, başarının izlenmesi ve değerlendirilmesi, yönlendirme ve meslek tanıtımları, hayat boyu öğrenme faaliyetleri, etkili ve verimli iletişim, kurum iklimi ve kurum kültürü, devamsız öğrencilerin takibi, işletmelere gönderilen öğrencilerin izlenmesi konuları görüşüldü. İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz tarafından ilçelerimizin eğitim öğretim faaliyetleri ile ilgili sunumlar yapıldı. Her ilçemizin eğitim alanındaki çalışmaları veriler üzerinden değerlendirilerek okullarımızın LGS, TYT ve AYT verileri ayrı ayrı ele alınıp akademik başarının artırılması için yapılacak çalışmalar konusunda kararlar alındı.
 İl Müdürü Yusuf Yazıcı, gündem konularının takip edilmesi, Müdürlük ile ilçeler arasında iletişim ve eşgüdümün en üst seviyede tutularak koordinasyonun sağlanmasının öneminden, planlama, uygulama, kontrol ve önlem alma döngüsü doğrultusunda çalışılarak tüm eğitim camiası olarak eğitime odaklanılması ve Türkiye Yüzyılı için çocuklarımız, İlimiz ve Ülkemiz için üst düzeyde bir sinerji oluşturulmasının önemini ve gerekliliğini vurgulayarak emek ve gayretlerinden dolayı toplantıya katılan yöneticilerimize teşekkür etti.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ